вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - «Споглядання»
«Споглядання»
«Споглядання»
Початок: 25 листопада 2015, 16:00
Кiнець: 20 грудня 2015, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ
Тип: Виставки

Виставка живопису Олега Омельченка.

О. Омельченко народився 3 листопада 1980 року у м. Харків. Закінчив Харківське державне художнє училище (2000) та Харківську державну академію дизайну і мистецтв (2006), де навчався у В.Погорєлова, Є.Котляра, В.Гонтарова. Учасник обласних і всеукраїнських виставок з 2001 р. З 2008 р. - член Харківської організації Національної спілки художників України.

Півсотні творів, що представлено на виставці, охоплюють майже всі жанри: натюрморт, пейзаж, портрет, тематичну картину, зображення інтер’єрів та оголену натуру. Але провідним у творчості художника неодмінно виступає натюрморт. Прагнучи втілити ідею присутності великого в малому та малого у великому він наповнює звичайний натюрморт із квітами і фруктами особливим символізмом, трансформує їх. Предмети, кольори на його полотнах стають знаком, переплітаються у алегоричну розповідь. Тут ясність та лаконізм японської естетики «ваби-саби» («скромна простота») – уміння цінувати красу недосконалого, скороминущого. Саме це і створює світлу атмосферу і завершеність його натюрмортів.

За словами мистецтвознавця О. Осадчої, «урбаністичні пейзажі Харкова та інших міст України, у яких Олег Омельченко побував під час пленерів, монументальні за виразністю своєї мови, конкретні й абстрактні одночасно. Відходячи від фотографічного трактування, живописець прагне передати відчуття міста як єдиного цілого, уловити його норов, пульс. У своєму сприйнятті видів міських вуличок, старих будівель художник відсторонюється від скороминущого, поверхневого погляду перехожого. Обираючи для зображень ракурси зверху або злегка підняті над землею, він тим самим веде сюжет від буденності, надаючи йому більш високого звучання. Місто на полотнах - абсолютно самодостатнє. Присутність людей у ньому відчувається дуже опосередковано – вони розчиняються в його потоці, стають звуками потужної, трохи ностальгічної урбаністичної симфонії».

Тема, яку не оминув Олег Омельченко, – оспівування краси та вишуканості оголеного жіночого тіла. Жанр «ню» – це спроба майстра розгадати жіночу природу, передати складність, поетичність та мінливість її натури. Авторові імпонують максимальна природність у позах і рухах моделей, виразність колориту, фактур, вивіреність композиції. Складність і багатогранність жіночих форм найбільше вабить художника.

Безумовно, монументальність якнайкраще відповідає творчій манері майстра. Збалансованість і спокій композицій, домінування чіткого й вивіреного малюнку – усі ці риси художник привніс у роботи після ретельного вивчення історії візантійських мозаїк та фресок італійського Відродження. Цей досвід дозволив йому знайти необхідні засоби для передачі почуття «піднесеного». Кожний твір живописця унікальний, несе свій «заряд» і, у той же час, усі вони складаються в пазл, панораму, що дозволяє нам зазирнути у світ автора.