вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - «Співучої землі ліричні краєвиди»
«Співучої землі ліричні краєвиди»
«Співучої землі ліричні краєвиди»
Початок: 11 січня 2016, 15:00
Кiнець: 07 лютого 2016, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ
Тип: Виставки

Виставка  робіт самодіяльного художника-графіка В’ячеслава Миколайовича Рябініна під поетичною назвою «Співучої землі ліричні краєвиди» є вже третьою (починаючи з 2005 року) персональною виставкою цього майстра, яка проходить у виставковій залі Харківського художнього музею. Вона складається з робіт, створених переважно в період з 2013 по 2015 рр., виконаних у жанрі «краєвид» за допомогою звичайної чорної гелієвої ручки. Звернення художника до теми природи, оспівування не тільки її зовнішньої краси і величі, але й спроба допомогти глядачеві відчути її глибинну внутрішню філософію, її душу є приємною несподіванкою тому, що В’ячеслав Рябінін, відомий широкому загалу, як карикатурист і ілюстратор, спробував свої сили у новому для себе амплуа – амплуа пейзажиста.

Рябінін В’ячеслав Миколайович народився 24 грудня 1964 року у селищі Буди Харківського району, Харківської області у сім’ї вчительки і художника. Малювати почав з шести років переважно під безпосереднім впливом творчості батька, який у цей період почав прищеплювати синові перші ази будови малюнку, почуття об‘єму та перспективи.  

У шкільні роки його хист до малювання (особливо до сатиричного малюнку) не залишився не поміченим, тому майже весь шкільний період свого життя він був беззмінним головою редколегії стінної газети класу і школи та активним учасником виставок дитячої художньої творчості районного, обласного, республіканського та союзного значення.

По закінченні школи В’ячеслав здобув професію медичного працівника, якій вірно служить і до нині у стінах Будянської селищної лікарні. Над кар’єрою ж професійного художника, а тим більше карикатуриста, він ніколи не замислювався, але потяг до малювання не залишав його.

Перша персональна виставка «Чорно-білий літопис» відбулась у 2005 році, де експонувалися сатиричні малюнки і шаржі на найбільш відомі історичні події і постаті минулих часів, а також гумористичні сцени з побуту українського козацтва. Друга - під назвою «Ілюстрований Гоголь» відбулась у 2008 році і була присвячена 200-річчю з дня народження М.В.Гоголя. На той час художник виконував свої твори звичайною чорною кульковою ручкою. У цей же період розпочинається і активна виставкова діяльність майстра на теренах Харківського району і області та активна участь у художніх конкурсах обласного та республіканського значення, за які він має нагороди переможця та почесні відзнаки.

Однак, як справжня творча особистість, однією тільки діяльністю карикатуриста або ілюстратора майстер не задовольняється. Давнє і палке бажання спробувати свої сили в інших художніх напрямках і графічних техніках зрештою оформилося в ідею створення такого типу робіт, в яких безроздільно домінуюче значення живої руки художника гармонійно поєднується з певними можливостями сучасних комп’ютерних технологій. Таку задумку майстер вирішив втілити у своїх роботах виконаних у жанрі краєвиду.

Майже вся експозиція даної виставки складається з робіт, створених завдяки саме такому поєднанню традиційного малювання і комп’ютерних технологій. При цьому, окремі елементи комп’ютерної графіки використовуються мінімально і тільки на етапі розробки контурного малюнку твору. Роботи виконані завдяки такому тандему технічних засобів і їх співвідношенню між собою відрізняються більшою реалістичністю, точністю передачі форми предметів і повнотою відчуття загального настрою сюжетів. Крім того, не втрачається, не відходить на другий план творча індивідуальність самого художника, його художні задумки і манера подачі графічних зображень, а також зберігається ефект живого малюнку з твердим відчуттям безпосередньої участі майстра у творчому процесі.