вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - "Слобожанський ковчег Віктора Гонтаріва"
"Слобожанський ковчег Віктора Гонтаріва"
Початок: 28 квітня 2016, 16:00
Кiнець: 04 липня 2016, 17:40
Мiсце: Харківський художній музей
Тип: Виставки

Автор представлених живописних творів - харків'янин, лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка, заслужений художник України, академік Національної академії мистецтв України, професор ХДАДМ Віктор Миколайович Гонтарів (1942-2009). Живописець, художник-монументаліст, графік і педагог – Гонтарів одна з найяскравіших постатей в образотворчому мистецтві України ХХ – поч. ХХI ст.

Виходець із Слобідського краю, Гонтарів в індивідуальній стилістиці й змістовній сюжетній інтерпретації, де реальність переплітається з вигадкою, дав свою художню версію ментальності українського народу.

Ковчег Гонтаріва – його мистецька спадщина. Майстер рятує острівці пам'яті, навіяні життям козацько-чумацького села – "раю на землі",  де він народився і провів дитячі роки, – від руйнівного часу та нівелювання сучасністю. Його твори насичені сценами з побуту слобожан та історії краю, своєрідними портретами-типами, пейзажами та полотнами філософського плану. Подані в своєрідній формі – гротескній, іронічній, часом драматично загостреній – вони малюють пам'ятну картину сільського життя Сотницького Козачка.

У картинах Гонтаріва все рівноцінно: люди, тварини, русалки, кожна побутова деталь твору. У жанрових роботах і портретах людей пов'язує не зовнішня схожість, а внутрішня спорідненість. Площинне й колірне рішення всіх зрівнює на полотнах художника – все робить їх складовою частиною життя.

Використовуючи як основу творчості народне мистецтво, Гонтарів позбавив своїх героїв однозначної простоти та наївності, характерних для примітиву. Він перевів їх образи в план глибоких роздумів і тим самим включив в контекст великого мистецтва, яке піднімає питання світовідчуття народу, його традицій та характеру.

Глибина й своєрідність творчості Гонтаріва, як і мистецтво кожного великого майстра, буде, очевидно, осягатися в часі. У його роботах через зображення Сотницького Козачка ми бачимо історію України, долю його народу, великі та малі події, з яких складається життя людей, а через їх долі – життя і доля країни.

Експозицію складають твори 1981-1998 рр. з колекції професора І.Я. Лучковського (26 робіт) та із зібрання ХХМ 1982-2002 рр. (6 полотен).

 

Виставка працює щодня, крім вівторка, з 10-00 до 17-40

Тел. 706-33-94