вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - Шляхами Васильківського: погляд через століття
Шляхами Васильківського: погляд через століття
Шляхами Васильківського: погляд через століття
Початок: 01 червня 2015, 11:00
Кiнець: 30 вересня 2015, 18:00
Мiсце: Харківський художній музей
Тип: Виставки

До 160-річчя від дня народження С.І.Васильківського
та 10-річчя мистецьких пленерів

На виставці представлено близько двохсот творів – живопис та графіку художника та роботи учасників пленерів 2004-2014 років культурно-мистецької акції «Шляхами Васильківського: погляд через століття». Живопис та графіка С.Васильківського із колекції Харківського художнього музею належать до часу активної праці художника у царині формування національного пейзажу, створенні галереї краєвидів з пам’ятками української старовини та народної архітектури періоду роботи Харківського літературного гуртка з художньо-архітектурним відділом, головою якого він був з 1912 по 1917 роки.

            Опанувавши принципи світлоповітряного простору у барбізонців, Васильківський став справжнім співцем неба, створив узагальнений мотив краєвиду із його різноманітними ландшафтними складовими, що уможливлює у конкретному куточку пейзажу бачити образ України в цілому.

            Концептуальною основою, сюжетно-тематичними та жанровими напрямками пленерів «Шляхами Васильківського: погляд через століття» стали твори С.Васильківського у музеях України, а їхні «адреси» - основою формування маршрутів творчих поїздок сучасних художників України з метою створення живописно-графічної паралелі робіт С. Васильківского майстрами вже ХХ1 століття. За цей час оргкомітет акції – мистецтвознавець, зав. відділом Харківського художнього музею О.Й. Денисенко, зав. сектором реклами музею, художник О.В. Коцарев, спонсор поїздок, організації виставок, видання друкованої продукції Б.В. Гриньов, академік, директор Інституту сцинтиляційнных матеріалів НАНУ, підготували і провели поїздки, виставки за їх результатами у місцях проведення творчих пленерів, видали буклети. З роботами, створеними на пленерах, представлених на виставках у місцевих музеях, познайомилася широка громадськість міст Ромни, Миргорода, Путивля, Лебедина, Полтави, Лубен, Чернігова, Новгород-Сіверського, Слов'янська, Дрогобича, Новомосковська, Острога, Канева, Переяслава-Хмельницького, вони стали помітною подією в культурному житті України. Виставки відвідали близько 50000 глядачів, за цей час художники створили біля 700 робіт. Підсумкова виставка, присвячена 160-річчю від дня народження С.І. Васильківського та 10-річчю пленерів, експонована в залах художнього музею, представляє роботи учасників пленерів, створені за ці роки Різні за творчою манерою, образно-стилістичним вирішенням, вони демонструють високий художній рівень виконання, вдумливий і серйозний підхід до зображення пам'ятників старовини, створення образу національного пейзажу.            

Виставку доповнено фотодокументальними матеріалами, пов’язаними з пам’ятками  старовини, зображеними Васильківським та учасниками пленеру.

            За підсумками роботи виставки та діяльності пленерів у лютому-березні 2015 року заплановано проведення круглого столу та низку презентацій, при свячених проекту видань.