вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - «ПОВЕРНЕННЯ ДО СЕБЕ»
«ПОВЕРНЕННЯ ДО СЕБЕ»
«ПОВЕРНЕННЯ ДО СЕБЕ»
Початок: 20 квітня 2015, 16:00
Кiнець: 11 травня 2015, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ
Тип: Виставки

Виставка живопису Михайла Алатарцева

Експозиція представляє творчість відомого харківського митця Михайла Дмитровича Алатарцева. Майже 60 живописних творів із серії «Слобожанщина», виконаних майстром в 2014-2015 роках, глядачі побачать вперше.

Народився М. Алатарцев 14 серпня 1947 року в місті Єнакієве Донецької області. Закінчив Харківське Державне художнє училище (1968) та Харківський художньо-промисловий інститут (1976), де навчався у педагогів Є.І. Бикова, Є.Ф. Жердзицького та О.А. Хмельницького. З 1999 року – член Національної Спілки художників України. Учасник всесоюзних, республіканських, зональних, обласних та понад 20 персональних виставок (з 1970). Роботи зберігаються в музеях і приватних колекціях України, Росії, США, Ізраїлю, Німеччини, Марокко, Латвії.

Майстер розділив свій творчий інтерес майже між усіма жанрами: натюрморт, портрет, тематична і сакральна картина. Але провідним жанром у творчості художника неодмінно виступає пейзаж. Ця тема для художника залишається актуальною, улюбленою, рідною і сьогодні. Майстер весь час експериментує, намагаючись відшукати у відомому мотиві нові нюанси. У краєвидах «Рожевий захід», «Пасіка у саду», «Синій туман», «Ранок», «Вечірні копиці», «Човники», «Місяць на дворі» природа постає перед глядачем ліричною, тендітною і заспокоєною. Вона одухотворена для нього, жива, мінлива і чуттєва. Спогадами про дитинство наповнені твори «Паперові літачки», «Яблуневий спас», «Колодязь мого дитинства». Втілюючи у полотнах «Вечір на Івана Купала», «Мотанки», «Матрьошки», «Слобожанські килимки» образи, що навіяні згадками про наше далеке минуле, автор душею повертається до глибинних історичних витоків, язичницьких коренів. Захоплення рибалкою знайшло своє вираження у роботах «Спіймана риба» та «Таранька». А які «апетитні» натюрморти: «Полтавські вареники», «Гарбузова каша», «Яка бариня» та «Червоні яблука»! Притаманний творам декоративний наїв майстер запозичує у народного примітивного мистецтва. Яскравий колорит надає якусь казковість його роботам.

Різнобарв’я живопису Михайла Алатарцева - це енергія та пристрасть, стихійна динамічність мазка, прозорість та контрасти фарб. Поетика  національного колориту захоплює та нагадує слова української народної пісні «Чом, чом, земле моя так прекрасна ти…».