вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - ПОЛТАВСЬКА СТАРОВИНА
ПОЛТАВСЬКА СТАРОВИНА
ПОЛТАВСЬКА СТАРОВИНА
Початок: 10 вересня 2014, 16:00
Кiнець: 09 жовтня 2014, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ
Тип: Виставки

        У Виставковій залі Харківського художнього музею представлено колекцію народного одягу та вишивки з колекції Лариси Григорович «Полтавська старовина». В експозиції розміщено більше ста предметів, серед яких: рушники, сорочки, керсетки, крайки, юпки,  юбки, зразки вишивки.        

         Лариса Лазарівна Григорович народилась в самому серці України на Полтавщині в м.Лубни. Після закінчення Харківського медичного інституту тридцять років мешкала в м.Запоріжжя і лікувала дітей. Вишивкою займалась з дитинства, бо поряд була бабуся, котра все життя одягалася в народні строї, і вся краса української вишивки, одягу, кожного дня була перед очима Лариси.

Поштовхом до колекціонування став невеликий шматочок вишитої «білим по білому» лляної тканини, подарований Ларисі мамою. А потім протягом 45 років вона збирала свою колекцію.

         Основну частину колекції зібрано на Полтавщині, здебільшого у селах, що розташовано навкруги Лубен. Представлений народний одяг виготовлено руками сільських майстринь у другій половині ХІХ-початку ХХ століть.

         Збираючи колекцію Лариса Лазарівна ретельно її вивчала й з 1970-х років сама почала використовувати у вишивці старовинні прийоми. Це стало не тільки захопленням, а навіть головним змістом її життя. Майстриня опанувала різні багатьма забуті техніки вишивання, якими завжди пишалися майстри центральної частини України, зокрема, Полтавщини – це різноманітні мережки, лиштва, вирізування, виколювання, «солов’їні вічка», «курячий брід», штапівка та інші. Лариса вишиває як геометричні, так і рослинні орнаментальні композиції на рушниках, сорочках, серветках тощо. Роботи Л.Григорович зберігаються в приватних колекціях у багатьох країнах світу – Франції, Італії, Норвегії, Німеччини, США, Польщі, Чехії,Росії. 

Фото І.Деркач