вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - "ПАСТЕЛЬ"
"ПАСТЕЛЬ"
Початок: 20 липня 2016, 10:00
Кiнець: 25 серпня 2016, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ
Тип: Виставки

Виставка пастелі Сергія Качина

Ювілейна виставка Сергія Іовича Качина експонується у Виставковій залі Харківського художнього музею. На виставці представлено понад 50 творів художника, виконаних у техніці пастелі.

С.І. Качин народився 1956 року у м. Кіровограді Свердловської обл. У 1982 р. закінчив Уральське училище ужиткового мистецтва. Надалі, у Харківському державному університеті вчився за спеціальністю психологія. З 2005 р. займався декоруванням та художньою обробкою скла та дзеркал у різних техніках, що зумовило вплив декоративності у наступних роботах майстра. З 2012 р. член Національної спілки художників України.

Ще у XVIII та XIX ст. пастель вважали особливо делікатною технікою, придатною для мініатюрних портретів закоханих або романтичних пейзажів у дівочих альбомах. Сергій Качин надає цій техніці друге життя. Сміливо змішуючи кольори, як це роблять, скажімо, з олійною фарбою, та зберігаючи при цьому неповторну оксамитовість олівця, він створює масштабні, сповнені експресії, сяючі картини рідної природи, запашні натюрморти з квітами, стиглими овочами та фруктами у скляних глеках. Вони одночасно і декоративні, і натуралістичні, але завжди вражаючі та багатозначні.

Головна ідея композицій – багатогранність життя у всіх його проявах, нестримна радість від можливості кожну хвилину насолоджуватися світом, як БОЖИМ ДАРОМ у всіх його проявах. Глядач очима майстра сприймає дійсність як вічне свято. Він слухняно слідує за художником у безмежну морську далечінь, до небесних висот, відчуває аромат яблуневих садів і розчиняється серед лугових трав.

Художня мова Качина багатошарова. Основні її складові – майстерність, емоційність, проникливість, які коректуються тактичним підходом виконання та підсилюються бездоганним смаком.

Мистецтво С. Качина звернено до найкращих людських якостей, його філософія – відвертість щедрого, здатного любити все навколо митця. 

Весняні квіти, 2013

Вечір у Ялті, 2013