вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - «Олександр Федяєв. Живопис»
«Олександр Федяєв. Живопис»
«Олександр Федяєв. Живопис»
Початок: 09 січня 2014, 16:00
Кiнець: 31 січня 2014, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ
Тип: Виставки

Олександр Олександрович Федяєв народився 28 липня 1962 року в с. Кострино Великоберезянського району Закарпатської області.
У 1988 році закінчив Ужгородське училище декоративно – прикладного мистецтва.
У 2002 – Харківську державну академію дизайну і мистецтв, де навчався у А.Константинопольського, Ю.Вінтаєва, В.Ковтуна.
З 1992 року – член творчого об′єднання професійних митців Закарпаття.
З 2006 – член Харківської обласної організації Національної спілки художників України.
Працює у творчій майстерні. Учасник обласних та всеукраїнських виставок. Учасник Міжнародних рєпінських пленерів в м. Чугуєві. Постійний учасник пленерів на Закарпатті. Працює в техніці олійного живопису. Улюблені жанри – пейзаж, портрет, натюрморт. Творче кредо: реалізм – стиль життя.
Традиції двох художніх шкіл увібрав у себе живопис Олександра Федяєва – закарпатської та харківської. Художник володіє рідкісною здатністю викликати відчуття реальності. Поєднуючи пленеризм з декоративністю, він створює насичені кольором, теплі та щирі полотна. Пленерні практики, постійним учасником яких є живописець, втілюються в етюдах, підсилений колорит, яких набуває декоративності в краєвидах Закарпаття, де і ландшафт і природні барви співзвучні аутентичним орнаментам, та в сповнених ліричних нот, лагідних, ніби зі згладженими кутами, Слобожанських мотивах. Розмаїтість краєвидів набуває самобутнього звучання, та несе враження наповненості навколишнього світу. Роботи живописця природні та правдиві, проникнуті любов′ю до життя, розумінням краси, та увагою до її носіїв: природи, жінок, квітів.
Квіти – окрема тема в творчості Олександра Федяєва. Його «Букети», заповнюючи собою простір, випромінюють радість буття. Живописна площина іноді подається як нахилений мольберт з фарбами, живими фарбами природи. Натюрморти живописця наче портрети квітів, що мають індивідуальність. І для створених художником образів в жіночих портретах, вони не є фоном, декоративним елементом, ці букети розкривають характер нарівні з поглядом чи жестом, стають певним символом відчуттів зображених, їх однодумцями.
Чистота звучання вимагає вміння відокремити музику від шумів, відсікти все другорядне, щоб відчути саму сутність природи, людини, красу миттєвості. Ця мить між минулим та прийдешнім в стрімкій та вільній, наче подих манері письма. Ця мить в складних емоційних гранях жіночих образів, що підчас стають алегоричними. Ця мить в кольорах, що святкують життя в натюрмортах.