вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - Народжені водою
Народжені водою
Народжені водою
Початок: 13 листопада 2018, 16:00
Кiнець: 04 березня 2019, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ
Тип: Виставки

Харківський художній музей презентує виставку гуашей та акварелей Марини Мандрикової-Онищенко «Народжені водою». До експозиції увійшло майже півсотні пейзажів та натюрмортів останніх десяти років.

Марина Олександрівна Мандрикова-Онищенко. Живописець, графік. Народилася 16 червня 1976 року у м.Сімферополі. Навчалася у Кримській художній школі (1986-1991), Кримському художньому училищі (1991-1995), викладач Л.Полякова, Харківському художньо-промисловому інституті, відділення «станковий живопис» (1995-2001), викладачі В.Чаус, Г.Коновалов, Є.Жердзіцький. З 1995 учасниця багатьох місцевих, всеукраїнських та міжнародних виставок. З 2005 – член МО НСХУ, з 2012 – член ХО НСХУ.

Твори художниці знаходяться у приватних збірках України, Німеччини, Польщі, Бельгії, Голландії тощо.

Наше місто славиться своїми талановитими художницями, але унікальність Мандрикової-Онищенко саме у тому, що вона працює у рідкій техніці гуаші, в якій сьогодні пишуть мало майстрів, і кожна її робота виконана тільки за один сеанс.

Відкривають експозицію акварельні твори поч. 2000-х років – лаконічні, майже аскетичні за рішенням. Вони підкоряють внутрішнім ритмом, задушевністю і стриманістю, поєднанням прозорого колориту із композиційною стрункістю.

З роками художниця віддає перевагу гуаші, яка у її творах набуває глибокого насиченого кольору. У 2010-х рр. як основу мисткиня обирає кольоровий папір, що підкреслює соковитість, барвистість і декоративність краєвидів та натюрмортів, де сам аркуш стає оригінальним світом, побудованим по волі автора.

Вже багато років Марина – харків’янка, але народилася й навчалася вона у Криму. Саме Чорному і Азовському морю присвячена більшість її пейзажів, дорогоцінній красі приморської природи. За словами мистецтвознавця Оксани Ламонової: «Море для художниці – не стільки літо, відпочинок і пляж, а й романтика великих портів, і в той же час – якась ностальгічна, «купріновська» поезія, і органічна екзотика старого Криму».

Техніки акварель та гуаш примхливі, але вдячні і чуйні в руках Марини, а властива їм мобільність особливо відповідає потребам її рухливої і динамічної натури. Щирість, відкритість, чистота кольору та світла залишаються вічними цінностями, як у житті, так і в мистецтві. Можливо, у цьому і є секрет привабливості неповторного світу, створеного художницею.

Враженнями від поїздок Україною, ближнім та далеким зарубіжжям, прямим контактом з натурою, що виробляє у художниці точність бачення і професійну свободу, наповнено картини майстрині. Виставка «Народжені водою» – яскравий акцент на творчому етапі Марини Мандрикової-Онищенко.

Зимовий день. 2018 
Папір, гуаш

Виставка працювала з 13.02.19 по 4.03.19