вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - Мандруємо Україною. Ірина Александрова
Мандруємо Україною. Ірина Александрова
Мандруємо Україною. Ірина Александрова
Початок: 09 серпня 2020, 10:00
Кiнець: 09 січня 2021, 19:00
Мiсце: facebook
Тип: Виставки

Онлайн виставка на сторінці facebook

 

Ірину Александрову в її акварельних роботах хвилюють «імпресіоністичні» враження – миттєвість і неповторність в розкритті невловимої, вічно мінливої реальності, самі неконкретні образи – мерехтливе напівсвітло і сутінки, туман і приглушене денне світло, вода, силуети дерев, барви дня що згасають.

Творча манера художниці витончена, що поєднує вишукану лінеарність і декоративність. Образи статичні, ідея спокою, ідеальної тиші властива всім елементам композиції: колірним плямам, лініям, тональному фону, колористичній стриманості, де плинність акварелі відповідає характеру образу.

Пейзажний мотив найчастіше є матеріальною основою для вираження емоцій. Крізь мальовничий початок робіт «пробивається» графіка – форми окреслюються витонченими контурами, простір вибудувано лаштунками планів. Художницю цікавить мальовнича характеристика зображуваного: мотив, гра світла, ритмічно організована колірна поверхня, в якій велике значення відводиться фактурі, напрямку і формі мазка, його насиченості. В окремих пейзажах Ірина використовує відкритий звучний синій і оксамитовий темно-сірий. Струнка структура цих композицій, архітектонічність їх побудови дивно ритмічна, викликає враження «танцюючих» дерев, їх загадкових силуетів, дивовижних квітів, чиї пелюстки, максимально наближені до краю аркуша, вона розкриває в неспішному русі, що зачаровує.

Щодо міського пейзажу, Ірина Александрова не ставить завдання показати його пластичний образ – для неї важливіше уявити мальовничий світловий вигляд міста. Цим можна пояснити вибір невибагливих мотивів, де їх динаміку виявляють гострі перетини вертикальних і горизонтальних ліній, загострені фасади, вигадливий абрис аркових прорізів і черепичних дахів. Цим роботам притаманні риси казкового характеру, що викликає відчуття «міста з наших снів» – затишного, теплого, світлого, ніби ширяючого в повітрі. Цей синтетичний образ наче «витканий» з вражень художниці, її подорожей країнами Європи, різних образотворчих алюзій.

Роботи Ірини Александрової дивно світлоносні, як і вона сама – світла, відкрита, цілісна людина, талановита і чесна у своїй творчості.

О.Й.Денисенко зав.відділом ХХМ. Лауреат премії ім.І.Ю.Рєпіна зав.секції художньої критики ХО НСХУ

Приємного перегляду на музейній сторінці Фейсбук!

Ворохта. Садиба. 2019

Акварель, 40х50