вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - «Ґердани та силянки для пані, пана і панянки»
«Ґердани та силянки для пані, пана і панянки»
«Ґердани та силянки для пані, пана і панянки»
Початок: 08 березня 2019, 16:00
Кiнець: 20 травня 2019, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ
Тип: Виставки

До 55-річчя від дня народження Ганни Віталіївни Тормишевої

В експозиції представлено понад 80 творів з бісеру, серед них: жіночі традиційні шийні прикраси – ґердани та комірці, чоловічі краватки, різноманітні сучасні вироби з бісеру і каменю, а також кульки темарі й авторська лялька за мотивами японської кокесі.

Народилася Ганна Тормишева 31 липня 1964 року в м.Харків, має вищу освіту. Закінчила Харківський механіко-технологічний технікум та Харківський педагогічний інститут ім. Г.С.Сковороди. За фахом – учитель, має звання учитель-методист.

Все життя Ганна Віталіївна захоплюється різними видами декоративно-ужиткового мистецтва та рукоділля, але робота з бісером посідає чи не найголовніше місце серед них.

Сьогодні в галузі художніх виробів з бісеру в Україні працює чимало обдарованих майстрів, які, глибоко вивчивши давні народні традиції, плідно їх розвивають. Серед таких майстрів, чи не єдина на Харківщині, є Ганна Тормишева, яка не тільки розвиває, а також збагачує традиції Слобожанщини.

Безперечно, бісер як матеріал диктує і техніку виконання, і композиційні принципи орнаментальних мотивів, але багатство художнього мислення майстра, чуття ритму, пропорцій, форми і кольору відіграє вирішальну роль у створенні бісерних прикрас. Всі перелічені властивості притаманні Ганні Тормишевій. Її твори відзначаються розмаїттям форм, розмірів, багатством орнаментальних мотивів і колористичних рішень. Майстриня створює авторські орнаментальні композиції, володіє всіма традиційними техніками бісероплетіння.

З кінця 80-х років Ганна Тормишева брала участь у багатьох різноманітних виставках народної творчості: міських, обласних, республіканських, фестивалях, Слобожанської та Сорочинської ярмарок.

Її твори зберігаються у Харківському художньому музеї та приватних колекціях в Україні та за її межами: США, Франції, Японії, Ізраїлю, Німеччині, Росії, Білорусі, Чехії. Всі вони мають яскраві риси самобутності митця і вдало продовжують художні традиції Слобожанщини. 

Виставка працювала з 8.04.19 по 20.05.19