вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - Душа Землі. Онлайн
Душа Землі. Онлайн
Душа Землі. Онлайн
Початок: 02 вересня 2020, 10:00
Кiнець: 31 жовтня 2020, 19:00
Мiсце: Facebook
Тип: Виставки

Онлайн виставка робіт учнів 5 класу ХСШ 133 "Ліцей мистецтв"

Вітаю усіх гостей на нашій незвичайній виставці. Так, саме незвичайній, тому що у дитячих роботах ви бачите втілені чарівні образи двох найвідоміших видів українського прикладного живопису – петриківського та самчиківського.
Мистецтво прикрашання оселі було притаманне українцям у давні часи. Петриківський розпис, винайдений у Петриківці (це селище міського типу у Дніпропетровській області), більш старіший. Він виник задовго до появи християнства і грав роль оберегу. Самчиківський розпис більш сучасний, його було знайдено тільки на початку ХХ сторіччя у с.Самчики Старокостянтинівського району Хмельницької області.
Різницю між цими двома видами розпису можна побачити одразу, вона полягає у манері накладання мазків. Петриківка має двох або навіть трьохкольоровий мазок, а Самчиківський розпис більш нагадує кольорову мозаїку, де кожен елемент розпису має окремий колір. Більш ретельно ознайомитись із специфікою кожного розпису можна у анотаціях до виставки.
Хочу підкреслити, що саме красу рідного краю наші предки утілювали у своїх розписах. А наші учні намагалися доторкнутися до цих перлин та перетворити їх у своїх малюнках. Тобто все це і є Душа землі. Це ніби зв’язок минулого з теперішнім. Тому ласкаво запрошую до нас.

Викладач вищої категорії Калашнікова Олена Миколаївна

Приємного перегляду на музейній сторінці Фейсбук!

 

 Петриківський розпис. Головахіна Катерина