вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - "Давайте слухати тишу"
"Давайте слухати тишу"
Початок: 26 липня 2016, 16:00
Кiнець: 28 вересня 2016, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ
Тип: Виставки

Фотовиставка Тетяни Бутвіної

Відкриття відбудеться 29 серпня о 16 00 у виставковій залі Харківського художнього музею за адресою: вул. Жон Мироносиць, 9.

  

 

«Який це дивний живопис – натюрморт: він змушує милуватися копією тих речей, оригіналами яких не милуєшся» Б. Паскаль

Тетяна Бутвіна – член Національної спілки фотохудожників України.

Працює в жанрі натюрморта і портрета.

Бере участь у міжнародних і національних фотоконкурсах.

Має публікації в національних фотографічних виданнях.

Учасник колективних фотовиставок, має персональні фотовиставки.

Роботи зберігаються в приватних колекціях.

Призер і дипломант національних та міжнародних фотосалонів: 

2008  – Фотоконкурс Epson «Моя улюблена фотографія». Заохочувальний приз

2009 – 2-ий Севастопольський Фотосалон «Макроісторії». Диплом ISF Другого ступеня

2009 – Міжнародний салон художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову». Золота медаль фотосалону

2010  – Міжнародний жіночий фотоконкурс «Планета дітей». Золота медаль НСФХУ

2010 –  Сьома одеська бієнале художньої фотографії. Бронзова медаль і диплом НСФХУ 2-го ступеня

2010 – Міжнародний салон художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову». Диплом Українського Центру фотомистецтв

2011 – Міжнародний салон художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову». Диплом FIAP Honorabie Mention

2015 – Міжнародний салон художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову». Диплом FIAP Honorabie Mention

  

На виставці буде представлено близько сорока світлин у жанрі натюрморту. Слово «натюрморт» французького походження, що дослівно перекладається як «мертва природа» (nature morte), а англійською мовою цей жанр має назву still-life тобто «тихе, застигле життя». Цей термін краще відображає настрій фотографій Тетяни Бутвіної, яка в своїх роботах представляє світ предметів, що дійсно живуть саме таким життям.

Роботам мисткині притаманне своєрідне продовження живописних традицій, адже в своїй творчості авторка спирається, насамперед, на мистецтво голландських і фламандських художників, що писали картини в цьому жанрі. Саме тому її твори здаються картинами: композиційно, за вибором об'єктів зйомки, за їх розташуванням на знімку, навіть у плані техніки зображення – майстриня багато і різноманітно використовує можливості пост-обробки фотознімку в графічних редакторах. Фон у натюрмортах Бутвіної зазвичай має глибокий темний тон, на якому виразно виділяються сповнені світла предмети, ретельно відібрані для кожного знімку.

Т. Бутвіна полюбляє натюрморт за те, що саме цей жанр дає фотохудожнику невичерпні можливості для передачі настрою, почуттів, думок. Експоновані роботи медитативні, сповнені почуття легкої ностальгії, що спонукає глядача до меланхолійних роздумів. Квіти, як правило, майстриня підбирає прості, але позначені вишуканою красою, давньою популярністю у садах і клумбах – космея, цинія, півники. Одним з улюблених прийомів Тетяни Бутвіної є виокремлення якоїсь деталі квітки, на яку не звертаєш увагу, охоплюючи поглядом усе суцвіття. Максимально наближені до глядача пелюстки конюшини, що займають всю площину фотоаркуша, сприймаються як загадковий, фантастичний узор, прийом, який часто використовують художники-графіки. Фрукти у творах Бутвіної часто розташовано фронтально: викладені у ряд щойно зірвані стиглі груші з листям створюють певний ритм, проте зовсім не виглядають одноманітно.

У натюрморті неживі предмети – «зачитана» книжка, окуляри, старе фото, ключі – створюють не тільки настрій «ретро», а й починають розповідати незвичайні історії, приваблюють своєю непомітною красою, яку в звичайному житті, як правило, ніхто не помічає. У кожному представленому на виставці творі перед нами розгортається розповідь, але щоб почути її, потрібно прислухатися.

 .