вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - Чарівниці
Чарівниці
Чарівниці
Початок: 17 березня 2019, 16:00
Кiнець: 19 травня 2019, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ
Тип: Виставки

До 15-річчя створення клубу клаптикового шитва «Чарівна скринька»

В експозиції представлено понад 80 творів восьми членів клубу. Це різноманітні декоративні панно з геометричними орнаментами, квітковими композиціями, натюрморти, зображення тварин і птахів, абстрактні композиції, виконані сполученням як багатоколірних яскравих клаптиків, так і пастельними відтінками окремих кольорів.

Клуб «Чарівна скринька» існує з 2004 року. Його членами є жінки різного віку та професій, яких об’єднує творча пристрасть (інакше це захоплення назвати не можна), що потребує не тільки натхнення, художнього смаку, а й великого терпіння, працездатності і ювелірного володіння машинною строчкою.

Зустрічі у клубі – це не тільки цікаве та творчо збагачуюче спілкування, обмін ідеями, але і спільне проведення свят із влаштуванням різноманітних конкурсів. Проводяться цікаві пізнавальні майстер-класи з нових технік печворку, створюються власні клубні проекти. Цікавим прикладом є спільний проект з харківськими художниками Людмилою та Олександром Чемодановими: за сюжетами їх творів майстрині створили свої художні панно.

За бажанням майстрині прикрашають твори мереживом, ґудзиками, бісером або бусинами. Така робота вже є квілтом, особливим видом печворку. Іноді у роботу додається вишивка або викладання деяких елементів нитками та стрічками. Техніки у клаптиковому шитті дуже різноманітні. Є простір для експерименту з кольором та фактурою текстилю. Все це і дозволяє створювати багато різних речей: картини, панно, ковдри, сумки, стильний, креативний одяг, іграшки, ляльки, різні побутові речі, такі як фартушки, рушнички, серветки, грілки на чайник тощо.

Майстри клубу беруть участь у щорічних міжнародних фестивалях «Клаптики об’єднають світ» у Києві, Дніпрі, а також за межами України. Організують виставки у музеях міст Харківської області: Краснограді, Куп’янську, на ярмарках «Печенізьке поле», «Слобожанський ярмарок», а також щороку до дня міста Харкова просто неба у саду ім. Т.Г.Шевченка.

На виставках текстильних робіт завжди панують незвичайне тепло і затишок. Вони відходять не лише від самого матеріалу – тканини, але і від тепла душ, вкладених майстринями у кожну роботу.

Виставка працювала з 17.04.19 по 19.05.19