вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - Артпроект «Незабуті імена земляків». "Джерело натхнення"
Артпроект «Незабуті імена земляків».
Артпроект «Незабуті імена земляків». "Джерело натхнення"
Початок: 01 червня 2015, 16:00
Кiнець: 16 вересня 2015, 18:00
Мiсце: Харківський художній музей
Тип: Виставки

Виставка творів В. Нестерова

Нестеров Валеріан Степанович (1923-2001)  –  живописець, графік, художник-монументаліст.  У 1960-80 роках виступив як автор жанрових картин і масштабних полотен з історичної тематики, написав чимало портретів, займався скульптурою. Проте найкращі сторони  мистецького обдарування Нестерова розкрилися в пейзажі.

В.С.Нестеров народився 10 жовтня 1923 року у місті Дмітрієвську, Курської області.1930 року разом з батьками переїхав до Харкова. Учасник Великої Вітчизняної війни, льотчик. Фахову освіту отримав в Харківському художньому училищі, де навчався у Л.В.Фітільова і М.С.Слипченка. В 1983 р. був прийнятий до Спілки художників СРСР.

 Творчу спадщину митця головним чином складає безпосередній етюд з натури. Більшість етюдів характеризується довершеністю композиції та кольорово-пластичною гармонією. На виставці представлено живописні краєвиди художника, що належать ХХМ та знаходяться в  приватних колекціях Нестерової О.К. і Кусковського Е.О.

 Пейзажі Нестерова позначені добре розвинутим смаком у виборі місць, які  він зображує. Пошук цікавих краєвидів надихав художника на чисельні творчі мандрівки. Представлені роботи розповідають про маршрути цих подорожей: Карпати, Черкащина, узбережжя Криму, Сибір, Карелія, Алтай, Урал. Автор прекрасно передає характерність природи, визначаючи типові риси ландшафту, географічної широти, вміло відчуває та знаходить гармонію форм і колориту. Пейзажам притаманна лірична споглядальність. В залежності від мотиву та його сприйняття автором, змінюється і образний лад творів. Похмурі, величні сибірські краєвиди переходять у сповнені сонця кримські пейзажі.

Краєвиди В.С.Нестерова є виявом поетичного світобачення майстра; в них щира захопленість красою рідної землі, прагнення виразити думку про досконалість світу природи.