вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Постійні експозиції - Фарфор XVIII - поч. XX ст. Німеччини, Австрії, Франції, Росії, Англії, Данії
Фарфор XVIII - поч. XX ст. Німеччини, Австрії, Франції, Росії, Англії, Данії
Фарфор XVIII - поч. XX ст. Німеччини, Австрії, Франції, Росії, Англії, Данії
Початок: 31 серпня 2020, 10:00
Кiнець: 31 грудня 2020, 17:40
Мiсце: Харківський художній музей
Тип: Постійні експозиції

Фарфор із колекції Харківського художнього музею

Експонуються більше 500 скульптур та декоративних виробів, що створені на фарфорових виробництвах Німеччини, Австрії, Франції, Італії, Англії, Данії і Російської імперії  у ХVІІІ – на поч. ХХ століття.

В музеї зберігається унікальне зібрання фарфору, одне із кращих в Україні, історія формування якого почалось в ХІХ ст.  та пов’язана з колекціями Музею красних мистецтв і старожитностей Імператорського Харківського університету і Міського художньо-промисловим музею. Подальше значне поповнення  зібрання фарфору було в ІІ половині ХХ ст.  завдяки переданим колекціям М.З. Фрадкіна і К.М. Шпектор.

В експозиції показані найбільш значні твори фарфору з музейної колекції. Цей вид декоративного мистецтва називають «коментатором» свого часу, що тонко сприймає і відкликається на усі мистецькі, культурні та політичні зміни.  Такі здібності фарфору постають в різноманітті тем і стилістичних напрямків. Експонуються твори, що вирішені у різних стилях.  Можливості цього матеріалу дозволяють втілити в пластичних рішеннях примхливу грацію рококо, строгу красу класицизму, розкіш пізнього академізму, нещадну соціальність реалізму, витончену природу символізму і модерну. 

Зверніть увагу!

Заради збереження творів у експозиції фарфору одночасно можуть знаходитись не більше 15 глядачів. Фотографування в залі заборонено. Обідня перерва – з 12:00 до 12:40. Дякуємо за розуміння.