вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Виставки - "И В МИРЕ ТОМ ЕСТЬ ДИВНЫЙ САД..."
"И В МИРЕ ТОМ ЕСТЬ ДИВНЫЙ САД..."
Початок: 24 жовтня 2013, 10:00
Кiнець: 20 листопада 2013, 18:00
Мiсце: Харківський художній музей
Тип: Виставки

Виставка живопису та графіки Тетяни Плиски  демонструє різні періоди творчого розвитку художниці. 

Раннє дитинство майстрині пройшло у степовому селі на Полтавщині, в автентичному куточку з поетичною назвою Загреблівка. Пізніше знання особливостей сільського життя сприяло Тетяні в ілюструванні народних казок, в зображенні побуту та гострохарактерних фольклорних персонажів. Воно допомагало формуванню таких навичок, як вміння над чимось зосереджуватись і подовгу працювати, поступово досягаючи мети.
Спочатку – дитяча художня школа в Кременчуці. Потім художнє училище в Харко-ві (1978 – 1982), де пріоритетним у неї було малювання з натури. Навчання в Харківській академії дизайну і мистецтв (1983 – 1988) на відділенні плакату (факультет станкової гра-фіки), де викладали С. Беседін, В. Шевченко, В. Ганоцький, розвинуло в ній композиційні якості, відчуття формальної організації площини, шрифтової композиції. Але ідеологічний пафос для неї виявився не властивим. Серія дипломних плакатів-портретів, що була надрукована в журналі "Реклама" у 1988 році, мала скоріше гуманістичну спрямованість.
У 1990-ті роки домінуючими у автора були пошуки декоративності. Виникли роботи саме декоративного і композиційного плану, але всі вони створювалися з урахуванням минулого досвіду, основою якого була ілюзорність в зображенні форми.
Наприкінці 1990 – 2000-х років нею була проілюстрована велика кількість дитячих книжок у різних видавництвах Харкова. У дитячих казках їй властиві гострохарактерність персонажів, виразність композиційних і кольорових рішень. Пантеїзм її світогляду, де кожна рослина і тварина незамінні частини Всесвіту,знаходять витоки в народних орнаментах, де зображувальний простір розгортається на умовній площині. По-справжньому художниці близькі вироби народного мистецтва, українська народна картина, творчість наївних майстрів, східна і західна мініатюра, краса старовинних речей, де поєднались ремесло и мистецтво.
Творча манера Тетяни оригінальна і завжди пізнавана, їй притаманна детально опрацьована маленькими пензлями поверхня, де кожен елемент на своєму місці. Спочатку на полотно наносяться кольорові імприматури, потім на них виникають форми, предмети і таке інше. Все це робиться, як правило, без ескізу - поступово.
Останній період творчості є новим поверненням до живопису, автор в ньому розвиває характерні мотиви рослин, птахів і тварин, різні варіації композицій.
Нероз'єднаність світогляду, способу життя і творчості властиві справжньому худо-жнику, яким і є Тетяна Плиска.