Menu

Kharkiv, Myrrh Bearers Street, 11

Mon-Sun from 10:00 AM to 5:40 PM, Tue - holiday

Копия «... А белизной своей он превосходит снег и иней»

Копия «... А белизной своей он превосходит снег и иней»

  • Start 01.07.2019 10:00
  • End: 31.12.2019 18:00
  • Location: Харківський художній музей
  • Tags: temporary exposures

Фарфор із колекції Харківського художнього музею

Експонуються більше 500 скульптур та декоративних виробів, що створені на фарфорових виробництвах Німеччини, Австрії, Франції, Італії, Англії, Данії і Російської імперії у ХVІІІ – на поч. ХХ століття.

В музеї зберігається унікальне зібрання фарфору, одне із кращих в Україні, історія формування якого почалось в ХІХ ст. та пов’язана з колекціями Музею красних мистецтв і старожитностей Імператорського Харківського університету і Міського художньо-промисловим музею. Подальше значне поповнення зібрання фарфору було в ІІ половині ХХ ст. завдяки переданим колекціям М.З. Фрадкіна і К.М. Шпектор.

В експозиції показані найбільш значні твори фарфору з музейної колекції. Цей вид декоративного мистецтва називають «коментатором» свого часу, що тонко сприймає і відкликається на усі мистецькі, культурні та політичні зміни. Такі здібності фарфору постають в різноманітті тем і стилістичних напрямків. Експонуються твори, що вирішені у різних стилях. Можливості цього матеріалу дозволяють втілити в пластичних рішеннях примхливу грацію рококо, строгу красу класицизму, розкіш пізнього академізму, нещадну соціальність реалізму, витончену природу символізму і модерну.

Зверніть увагу!

Заради збереження творів у експозиції фарфору одночасно можуть знаходитись не більше 15 глядачів. Фотографування в залі заборонено. Обідня перерва – з 12:00 до 12:40. Дякуємо за розуміння.