Відеолекторій «Музика для душі і серця»

Довгі роки доцент Харківського політехнічного університету Едуард Чайка збирав унікальну колекцію – фонотеку кращих світових виконавців класичної музики. Зараз колекція Е.Г.Чайки – одна з кращих в Харкові і він щедро ділиться нею з поціновувачами музичного мистецтва.

Програма відеолекторію на перше півріччя 2019 року:

Андре Ріє. Концерт у Відні (2007 рік)
Нідерландський скрипаль та диригент Андре Ріє і його оркестр імені Йоганна Штрауса виступають на відкритій сцені у Відні. Прозвучить популярна класична музика і мелодії різних народів.

Людвіг ван Бетховен. «Урочиста меса»
Меса для 4-х солістів, хору і оркестру належить до найбільш значних творів композитора, вона вражає цілісністю композиції. Сам композитор рекомендував виконувати її в концерті, у вигляді ораторії.

Концерт на Берлінській Лісовий сцені – «Вальдбюне» (1997 рік)
«Петербурзька ніч». Прозвучить музика М.Глінки, П.Чайковського, М.Мусоргського, М.Римського-Корсакова, С.Прокоф'єва. Соліст – Даніель Баренбойм, диригент Зубін Мета.

Іоган Себастьян Бах. «Страсті за Іоанном» (1971 рік)
Вільна фантазія на євангельську тему. Змістом твору є останні дні життя, страждання і смерть Христа. Виконавці: П.Шрайер, Е.Шрам, С.Німсгерн, Х.Донат, Д.Хамар, диригент Карл Ріхтер, Мюнхенський хор і оркестр.

Джузеппе Верді. Опера «Травіата» (1982 рік)
Художній фільм режисера Франко Дзеффіреллі, екранізація однойменної опери Джузеппе Верді. Дія відбувається в XIX столітті в Парижі. Реалістична розповідь про трагедію двох молодих людей, що зіткнулися з жорстокістю навколишнього світу і приречені на страждання і самотність.

Джузеппе Верді. Опера «Аїда» (2006 рік)
Прем'єра опери в знаменитому театрі «Ла Скала» в постановці відомого режисера Франко Дзеффіреллі. Чудовий спектакль, виконаний на високому рівні.

Початок – о 14:00

Тривалість кожної зустрічі – близько 1,5 години.

Вхід – за абонементом або за музейним квитком. Абонемент на 6 зустрічей – 30 грн
Адреса: вул. Жон Мироносиць, 9 (виставкова зала Харківського художнього музею)
Телефон для довідок: (057) 706-33-94