ЗВЕРТАЄМОСЬ ЗА ПІДТРИМКОЮ!!!
18 квітня 2016, 11:43

Шановні друзі Харківського художнього музею!

Багато хто з вас відвідував наш відділ – Пархомівський художній музей ім. П.Ф. Луньова, що на Краснокутчині, й був вражений колекцією творів мистецтва, яка зберігається у цьому музеї.

Проте нині в зв’язку з банкрутством фірми «Сінтал’Д», у якої ми орендуємо для музею будинок, виникла небезпека його втрати.

Просимо ознайомитися з нашим зверненням до ліквідатора майна НВФ «Сінтал’Д» Сокола Олексія Юрійовича та за можливістю оперативно відгукнутися письмовою підтримкою. (Прохання – після підпису вказати своє прізвище, ім’я, по-батькові, посаду, почесні звання, нагороди).

Ваші листи надсилайте, будь ласка, у форматі JPG на наші електронні адреси:

artmuseum_kharkiv@i.ua

artmus_adm@i.ua

Ліквідатору майна НВФ «Сінтал’Д»

Соколу Олексію Юрійовичу

Вельмишановний Олексію Юрійовичу

В с.Пархомівка Краснокутського району Харківської області 1955 року шкільним вчителем Луньовим П.Ф. було засновано музей, який, враховуючи особливу цінність колекції, Постановою Міністерства культури УССР№ 9-541/13 від 29.04.1986 р. було приєднано до Харківського художнього музею на засадах відділу.

Протягом кількох років Харківський художній музей для цього відділу орендував у Пархомівського цукрового заводу будинок колишньої заводської контори (с.Пархомівка, вул.Конторська, 2). Після банкрутства заводу його майно було придбано НВФ «Сінтал’Д», у якого з 2004 року Харківський художній музей орендував вказаний будинок. Дію договору оренди додатковою угодою в черговий раз пролонговано – до 31.12.2016 р.

Як з’ясувалося, «Сінтал’Д» придбав будинок з порушенням Закону України «Про охорону культурної спадщини». Звертаємо увагу також на те, що у договорах оренди, в довідках Краснокутського районного управління юстиції Харківської області та Краснокутського бюро технічної інвентаризації щодо даних реєстру нерухомого майна НВФ «Сінтал’Д» вказаний будинок значиться як «контора (музей)», тобто у документації НВФ «Сінтал’Д» цей будинок обліковувався під такою назвою. У відповідності до ст.14 Закону України «Про музеї та музейну справу» рішення про вилучення приміщення музею приймається за погодженням з центральним органом виконавчої влади.

В зв’язку з банкрутством НВФ «Сінтал’Д» виникла реальна загроза існуванню унікального музею.

Сьогодні колекція Пархомівського художнього музею ім. П.Ф.Луньова є однією з найцінніших на Харківщині і нараховує близько 3 тис. експонатів основного фонду, який входить до державної частини Музейного фонду України, та понад 3,8 тис. науково-допоміжного фонду. В музеї зберігаються твори західноєвропейських та вітчизняних художників: Д.Піранезі, П.Пікассо, Т.Шевченка, Т.Яблонської, М.Реріха, І.Айвазовського, К.Малевича, В.Кандинського, а також твори митців Індії, Китаю, Японії та народних майстрів Харківщини, зокрема – Краснокутчини.

Співробітники музею здійснюють науково-дослідну, виставкову, популяризаційну роботу: беруть участь у наукових конференціях, запроваджують уроки-практикуми, двічі на тиждень проводять заняття дитячого гуртка «Юний художник», запроваджують міжнародний фестиваль «Малевич+».

Пархомівський музей є одним з найпопулярніших туристичних об’єктів Харківщини, його відвідують гості не тільки з різних регіонів України, а й далекого зарубіжжя. Цей музей, поруч з іншими закладами культури складає славу нашого регіону, 2015 року він одержав Почесну відзнаку Харківської обласної ради «Слобожанська слава».

Харківщина не може втратити такий важливий об’єкт культури і туризму, в якому зберігається державна частина Музейного фонду України.

Просимо вас розглянути питання щодо можливості безкоштовної передачі будинку-пам’ятки архітектури (с.Пархомівка Краснокутського району Харківської області, вул.Конторська, 2) у обласну комунальну власність для діяльності Пархомівського художнього музею ім. П.Ф.Луньова.

З повагою,
від колективу ОКЗ «Харківський
художній музей»

директор                                                                               В.В.Мизгіна