Відкриття виставки "ЦЕХ ЖИВОПИСЦІВ"
Відкриття виставки
Відкриття виставки "ЦЕХ ЖИВОПИСЦІВ"
13 січня 2014, 15:24

15 січня о 16-00

Виставка творів художників - членів об'єднання  "Цех живописців " (1926-1930).

Діяльність "Цеху" охоплює невеликий часовий період у розвитку вітчизняного образотворчого мистецтва першої третини ХХ століття , як і більшість мистецьких об'єднань , які народилися на поч. 1920-х років і закінчили своє існування на поч.1930-х. "Цех живописців" був заснований у Москві за ініціативою харків'янина, талановитого живописця, графіка і педагога О.В. Шевченка та його учнів Р.М. Барто , В.В. Каптерева, К.М. Суряєва. Об'єднання проголошувало пріоритет станкового мистецтва та  свободу творчих шукань. Художники зверталися до сучасної тематики, часто використовуючи живописні прийоми різних течій європейського мистецтва ХІХ-ХХ століть.

Об'єднання  постійно зазнавало критики за аполітичність і відхід від сучасної тематики. Критик В.М. Лобанов писав: "За наявності великого творчого різноманіття, всіх учасників "Цеху" внутрішньо зближує, крім їх особистої обдарованості , прагнення до чисто живописного вислову, в жертву якому "цехісти", без великих роздумів і коливань, приносять соціальну насиченість і тематичну спрямованість своїх робіт".

У експозиції музею представлені їх живописні та графічні твори з фондів Харківського художнього музею та із зібрання відомого харківського колекціонера І.Я. Лучковського.

Поряд з роботами, створеними цими художниками в 1920-1930-ті роки – часу інтенсивності роботи "Цеху живописців", експонуються живопис і графіка 1910-х та 1940-х років. У них також відбилися попередні пошуки "Цеху" і наступні, після його розпаду.