ВЕРЕСНЕВИЙ ВИСТАВКОВИЙ МАРАФОН "МУЗИ НЕ МОВЧАТЬ..."
ВЕРЕСНЕВИЙ ВИСТАВКОВИЙ МАРАФОН
ВЕРЕСНЕВИЙ ВИСТАВКОВИЙ МАРАФОН "МУЗИ НЕ МОВЧАТЬ..."
06 вересня 2014, 16:47

Запрошуємо на відкриття нових виставок!!!

8 вересня о 16.00 у Виставковій залі Харківського художнього музею відбудеться презентація виставки «Художники авангарду й українська вишивка». Експозиція представляє відтворений сучасними майстрами вишивки експеримент співпраці художників-авангардистів 1910-х років з народними майстрами, роботи яких уславили мистецтво вишивки в усьому світі. Автором ідеї і куратором проекту є доктор мистецтвознавства Т. Кара-Васильєва (ІМФЕ ім. М. Рильського НАН України. Київ), науковим консультантом – доктор мистецтвознавства, академік Г. Коваленко (Російська академія мистецтв. Москва). Відшили в матеріалі ескізи художників-авангардистів сучасна художниця В. Костюкова й інші митці з Інституту декоративного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука (Київ).
У програмі презентації проекту – літературно-мистецька композиція «Наталія Давидова. Фрагменти долі» у виконанні учнів ХСШ №133 «Ліцей мистецтв».

10 вересня о 16-00 у Виставковій залі буде представлено колекцію народного одягу та вишивки з зібрання Лариси Григорович «Полтавська старовина». В експозиції розміщено більше ста предметів, серед яких: рушники, сорочки, керсетки, крайки, юпки, юбки, зразки вишивки. Основну частину колекції зібрано на Полтавщині, здебільшого у селах, що розташовано навкруги Лубен. Представлений народний одяг виготовлено руками сільських майстринь у другій половині ХІХ-початку ХХ століть.

12 вересня у Харківському художньому музеї у рамках проекту «Українська лінія модерну» відкривається мандрівна виставка одного твору – панно «Біле і чорне» видатного українського художника і педагога, майстра портрета, пейзажу, декоративного панно, кераміки Михайла Жука (1883-1964) з приватної збірки заслуженого працівника культури України Тараса Максим’юка (м. Одеса). Цей унікальний твір експоновано у кількох містах України: у Києві, Житомирі, Одесі, Хмельницькому, Вінниці, Рівному, Луцьку, Львові, Чернігові, а також – у Нью-Йорку й Чикаго (США). Виставку організовано спільно з Одеським обласним відділенням Українського фонду культури та Одеським українським культурологічним музейно-виставковим центром «Тарасів Дім».