У музеї відбувся концерт «Звучить домра»
26 травня 2019, 10:36

20.05.2019 у рамках Арт-проекту «Натхнення» в Харківському художньому музеї відбувся концерт-зустріч «Звучить стильний, народний, шанований у багатьох країнах світу музичний інструмент ДОМРА».

У концерті брали участь юні музиканти, учні ХСШ №133 «Ліцей мистецтв», Максим Осьмачко, Саті Лионг, Олександра Глухімчук, Карина Зінченко, Дар’я Озерова – Лєнь, Анна Коломієць, Ігор Гайда, Іван Конарєв, класвикладача Гончарової Олени Миколаївни. А партію фортепіано виконували концертмейстер Попова Ольга Миколаївна, Чемоданова Єва (викладач Решетова Інна Іванівна), Шевченко Анна (викладач Попова Наталія Вадимівна).

На початку концерту з привітальним словом звернулась до учасників та слухачів концерту Ірина Миколаївна Сідельова, завідувачка науково-просвітнього відділу Харківського художнього музею. Вона відкрила цим заходом новий цикл концертів у музеї під назвою «Наші друзі». Це було дуже зворушливо та відповідально для всіх.

Вела концерт Олена Гончарова, яка з теплом та любов’ю розповідала про учасників концерту, про їх творчі успіхи. Також вона згадала про важливу подію у 2018-2019 навчальному році для виконавців на 4-струнній домрі та для неї, як керівника проекту та упорядника, – це видання Державним науково-методичним центром змісту культурно-мистецької освіти у серії «Педагогічний репертуар мистецької школи» збірки Левка Ревуцького «Сонечко» 20 українських народних пісень. Транскрипція для чотириструнної домри в супроводі фортепіано М.Т.Лисенка. Збірка була видана за рахунок державних коштів. У концерті її учнями було виконано декілька творів Левка Ревуцького із збірки «Сонечко», а також прозвучали твори Л.Бетховена, В.Моцарта, Р.Шумана, С.Прокоф’єва, Д.Шостаковича та інших.

Після закінчення, батьки та учасники концерту виказали велике задоволення, радість та подяку організаторам заходу.

Куратор проекту: Ірина Сідельова
Автор проекту та ведуча: Олена Гончарова