Свято дитинства зібрало в музеї добрих друзів
07 червня 2018, 13:26

Міжнародний День захисту дітей, що відзначається 1 червня, став ще одним приємним приводом для широкого кола учасників і гостей фестивалю-конкурсу «Мистецтво – це ми, мистецтво – це світ!» зібратися разом у перший день літа і порадувати один одного добрими словами привітань, хорошою музикою, приємними сюрпризами під час концерту, приуроченого до цієї дати.

Фестиваль-конкурс «Мистецтво – це ми, мистецтво – це світ!» відрізняється наявністю цікавих традицій, одна з яких – проводити в стінах Харківського художнього музею концерти переможців і учасників фестивалю в День захисту дітей.

Третій рік поспіль юні музиканти та вокалісти, яких було відзначено на конкурсі, отримують запрошення організаторів виступити в концерті. Учні та їх педагоги розглядають це як свого роду заохочення, свідчення того, що їх майстерність помічено членами журі, і охоче відгукуються.

Цього року концертну програму склали понад 20 музичних номерів у виконанні юних музикантів-інструменталістів (сольні виступи, гра в ансамблях) і вокалістів.

Присутніх любителів мистецтва вітали виконавчий директор фестивалю-конкурсу Олена Гончарова, голова журі Заслужений артист України, піаніст і композитор Володимир Соляников, завідувачка науково-освітнім відділом Харківського художнього музею, куратор молодіжних проектів Ірина Сідельова.

Початок і завершення концертної програми дали глядацькій аудиторії найбільш яскраві емоції: на сцену вийшли члени журі фестивалю-конкурсу Володимир Соляник і солістка Харківської філармонії, викладач Харківського музичного училища ім. Б.М.Лятошинського Яна Боброва. Звучала фортепіанна музика і вокальні твори української тематики, автором яких є маестро Соляніков.

Слід зазначити, що концертні номери підбиралися виключно за бажанням самих учасників концерту. В його програму увійшли найрізноманітніші інструментальні твори, серед яких чимало музики українських композиторів, в тому числі наших сучасників.

Крім сольних виступів було представлено музичні ансамблі: фортепіанний і гітарний дуети, ансамбль народних інструментів «Веселка», що представляє Куп'янську ДМШ №1, інструментальний ансамбль оркестрових інструментів «Колібрі» ХСШ №133 «Ліцей мистецтв».

У концерті виступило кілька юних музикантів-шестирічок, які роблять свої перші кроки: Ліонг Саті (домра), Пастушина Варя (блок флейта), Деркачова Олександра (фортепіано).

В ході святкового заходу було названо імена учнів і назви колективів, які удостоєні права виступити в одному з концертів нового сезону на сцені Харківської обласної філармонії. Це, на думку журі, найбільш яскраві конкурсанти фестивалю.

Заключний акорд фестивалю-конкурсу «Мистецтво – це ми мистецтво – це світ!» вийшов звучним і незабутнім. Багато хто з його учасники висловив твердий намір заявити про себе на наступному фестивалі, позмагатися за лауреатські звання, які з кожним роком стають все більш престижними та значущими.