Презентація науково-популярного видання «ІЛЛЯ РЄПІН І ХАРКІВЩИНА»
01 серпня 2019, 11:04

5 серпня виконується 175 років від дня народження одного з найвидатніших європейських митців ІІ пол. ХІХ – поч. ХХ століть уродженця Чугуєва Іллі Юхимовича Рєпіна, який своїм щедрим творчим внеском збагатив світову скарбницю образотворчого мистецтва.

До ювілею митця видавництво «Золоті сторінки» підготувало й видало альбом-каталог «Ілля Рєпін і Харківщина» (автор концепції, текстів, керівник проекту – директор ОКЗ «Харківський художній музей» В.В. Мизгіна, співавтори: директор КЗ «Художньо-меморіальний музей І.Ю. Рєпіна» С.І. Бучаста, заступниця директора КЗ «Художньо-меморіальний музей І.Ю.Рєпіна» О.О. Шевченко). Це – єдине науково-популярне видання, що вийшло в Україні до ювілею І.Ю. Рєпіна. Воно розкриває зв’язки знаного в усьому світі митця з його батьківщиною.

В альбомі вперше зібрано відомості про усе творче надбання І.Ю. Рєпіна, що зберігається в музеях Харківщини, архівні й меморіальні речі, пов’язані з життям і діяльністю художника, визначна частина яких публікується вперше. Авторами альбому активно використано мемуари І.Ю. Рєпіна «Далекое близкое», епістолярну спадщину художника, розкрито історію побутування рєпінських творів, прийоми їх живописно-пластичного й образного рішення. Альбом вміщує близько 90 кольорових і чорно-білих ілюстрацій, тексти доповнено десятками стислих біографічних довідок щодо особистостей з кола спілкування митця.

В альбомі міститься каталог музейних предметів з Харківського історичного, Харківського художнього музеїв, Художньо-меморіального музею І.Ю. Рєпіна (Чугуїв), Пархомівського художнього музею ім. П.Ф. Луньова.

Видання розраховано на широкий загал шанувальників творчості І.Ю. Рєпіна й може стати достойним пам'ятним подарунком для гостей Харкова і малої батьківщини художника – Чугуєва.

Презентація альбому відбудеться 5 серпня о 14 год. в Чугуєві у приміщенні Галереї лауреатів премії ім. І.Ю. Рєпіна (пл.Соборна, 2).

В день презентації шанувальникам творчості І.Ю.Рєпіна буде надана можливість придбати альбом за відпускною ціною видавництва (без торгівельної націнки).

Тел. для довідок: 706-33-94, 706-33-95