Пархомівський художній музей поповнив колекцію в ході благочинної акції
15 листопада 2013, 12:31

Про благодійну акцію передачі

до фондів Пархомівського художнього музею ім.П.Ф.Луньова

картин художників-учасників Кримського пленеру 2013 р.

за сприяння народного депутата України 5,6-го скликань Камчатного В.Г.

Одна з мистецько-культурних перлин Слобожанщини – Пархомівський художній музей ім.П.Ф.Луньова (відділ Харківського художнього музею) відомий, зокрема, тим, що його фонди створювалися та поповнювалися переважно за рахунок подарованих творів мистецтва. Підтримуючи цю традицію, народний депутат України 5,6-го скликань Камчатний Валерій Григорович передав 29 вересня поточного року до фондів музею картину заслуженого художника України О.Кулакова «Все життя в мистецтві». Акція отримала продовження. Під час проведення в жовтні традиційного осіннього пленеру на базі СОЦ «Студентський» НТУ «ХПІ» в Криму ряд його учасників відгукнулись на заклик Камчатного В.Г. та вирішили подарувати музею в Пархомівці свої твори.

Зокрема переможець пленеру польський художник Януш Лозовський, відгукнувся на пропозицію Камчатного В.Г. щодо підтримки музею та вирішив подарувати одну з своїх робіт, написану під час пленеру – «Малий Маяк. Пейзаж з кипарисами». Художник доручив виконати цю місію ініціатору акції Камчатному В.Г. Церемонія передачі картини музею відбулася 9 листопада 2013 року.

Януш Лозовський народився 16 липня 1958 року в Ostrowach Górniczych. 1978 року закінчив Державний Ліцей Художніх Мистецтв в Катовіцах. У 1979-1984 роках навчався в Академії Мистецтв у Вроцлаві, в майстерні Яна Яромира Алексіуна (відділ малярства, графіки і скульптури) і в майстерні станкової графіки Евгеніуша Гета-Станкевича. Отримував стипендію Міністерства Культури і Мистецтва Республіки Польща (1988-1989).

Працює в галузі станкового малярства, малюнка, графіки, акварелі і фотографії. Є членом Спілки Польських художників. Автор серії акварельних календарів та численних альбомів, присвячених пам'яткам Нижньої Сілезії. Учасник багатьох міжнародних і загально польських художніх пленерів. Аніматор художніх дій з дітьми.

Роботи митця знаходяться в численних галереях в Польщі та за кордоном, а також в приватних збірках.

Картина, що передана до музею, зображує мальовничу кримську природу поблизу сел.Малий Маяк під Алуштою – місце, де колись знаходилася дача відомого академіка М.Кеппена. Робота є зразком сучасного пейзажного малярства, а технікою близька до французького імпресіонізму.

До сьогодні робіт польських митців в експозиції пархомівського музею не було. Тому отримання музеєм цієї картини набуває певного значення. Генеральний консул Республіки  Польща в м.Харкові пан Я.Гранат привітав цю подію як чергове свідченням зміцнення культурних зв`язків польського та українського народів.

Свою яскраву та життєдайну картину «Гранати та диня» подарував музею і молодий харківський митець Ленур Вєліляєв (нар. 4.06.1987), випускник Кримського художнього училища ім.Самокіша та Харківської державної академії дизайну та мистецтв, учасник близько тридцяти вітчизняних та закордонних виставок.

Експозиція музею поповнилася ще й картиною українського художника-уфолога Андрія Водяновського (Омельяненка) «Карадагський змій та бриг «Меркурій» - зустріч в 1855 р.» При врученні роботи художник розповів, що вона написана за реальними мотивами, які базуються на записах у вахтовому журналі брига «Меркурій».

В.Г.Камчатний також передав до фондів музею подарунок харків`янки Вороніної Валентини Олексіївнистаровинний вишитий вручну рушник для прикраси ікон «набожник», як його називають на Слобожанщині. Такий експонат в етнографічному розділі музею з`явився вперше. Місце його походження – північна Сумщина.

На вручення робіт завітали представники районного управління культури, районної газети «Промінь», Пархомівської школи, місцеві друзі музею, учні П.Ф.Луньова, мешканці с.Пархомівка, які поділились спогадами про історію музею, його сьогодення та щиро подякували гостям за підтримку музею.

Коли художники, які вперше завітали до музею, оглянули його експозицію, вони були вражені багатством колекції та переліком «зіркових» імен майстрів, чиї роботи представлено в музеї.

Є всі підстави очікувати продовження цієї благодійної акції.