У «Ніч музеїв» у Харківському художньому музеї відбувся концерт «Музичний калейдоскоп»
22 травня 2019, 16:09

До уваги харків'ян, які відвідали Харківський художній музей 18 травня 2019 року, була представлена різноманітна програма, підготовлена до всеєвропейської акції «Ніч музеїв». Крім екскурсій, лекцій, майстер-класів, арт-шоу до неї увійшли виступи музикантів і вокалістів: у рамках арт-проекту «Натхнення» був підготовлений та проведений концерт «Музичний калейдоскоп».

Талановиті закохані в мистецтво діти та їхні наставники – педагоги спеціалізованих навчальних закладів мистецтва Харкова та області порадували своєю творчістю велику аудиторію прихильників міжнародної акції «Ніч музеїв», яка з кожним роком набирає у нашому місті все більшого розмаху.

Почуття причетності до масштабного проекту, в якому в цьому році взяли участь 24 культурні інституції Харкова, додало натхнення музикантам і вокалістам. Місце проведення концерту – зала з роялем Харківського художнього музею, заповнена слухачами, святкова піднесена атмосфера, майстерно виконувані концертні номери – таким запам'ятався всім «Музичний калейдоскоп».

Його програма об'єднала виступи учнів, які мають чимало творчих досягнень. Більшість з них зовсім недавно підкорили олімп Четвертого відкритого фестивалю-конкурсу «Мистецтво – це ми, мистецтво – це світ!», ставши лауреатами фестивалю, що проходив у художньому музеї. Серед них учні ХСШ №133 «Ліцей мистецтв»: володарка Гран-прі фестивалю піаністка Єва Чемоданова (викладач Інна Решетова), інструментальний дует у складі Сергія Курило (акордеон) та Ольги Калініної (фортепіано) – викладачі Галина Мірошниченко та Ірина Афіногенова; інструментальний дует у складі Шерстобітова Єгора (домра) і Аркатової Софії (фортапіано) – викладачі Ольга Стаценко і Алла Мартинюк; оркестр народних інструментів «Сонячне коло» (незмінний керівник – Ірина Гайденко, викладачі: Наталія Бєлова, Костянтин Дьомін, Галина Мірошніченко, Ірина Хоменко).

У концерті брали участь учні ДМШ №5 імені Римського-Корсакова, ДМШ №8 імені П.Гайдамаки, ДМШ №14, а також їх ровесники з Бабаєвської дитячої музичної школи. Серед виконавців гості заходу – гітарист Тигран Сагателян, студент ХМУ імені Б.Лятошинського, та скрипалька Марія Костогриз, учениця ХССМШІ, які багаторазово виступали в цьому проекті.

На імпровізовану концертну сцену виходили викладачі, які підкорили глядачів своєю виконавською майстерністю: фортепіанний дует у складі Ірини Горобець (ДМШ №14) та Ірини Афіногенової (ХСШ №133 «Ліцей мистецтв»), виконавиця авторської пісні Ірина Скриннікова (ДШМ смт. Нова Водолага).

Постійними учасниками проекту «Натхнення» є викладачі ХНУМ імені І.П.Котляревського: доцент кафедри сольного співу, кандидат мистецтвознавства Наталія Полікарпова і ведучий концертмейстер університету Василь Крамаренко. Їхні виступи стали яскравим завершальним акордом святкового концерту.

Говорячи про подію, Наталія Полікарпова відзначила особливу теплоту і гостинність глядацької аудиторії, її готовність сприймати класичну музику, що покликана облагороджувати людей. «Многії літа проекту, його організаторам та учасникам!» – побажала вона всім, хто причетний проекту.

У ході концертної програми її ведуча – автор проекту Олена Гончарова, музикант і педагог, виконавчий директор фестивалю-конкурсу «Мистецтво – це ми, мистецтво – це світ!» вручила всім виступаючим пам'ятні сертифікати, а викладачі, які підготували лауреатів фестивалю-конкурсу, були відзначені дипломами оргкомітету.