Музей і діти
01 червня 2020, 09:00

Кожен музейний захід для дітей – це справжнє свято

Діти в художньому музеї – це особлива аудиторія, для якої музейники завжди з любов'ю і ентузіазмом готують різні заходи: виставки дитячої творчості, екскурсії, майстер-класи, концерти та зустрічі з відомими діячами культури і мистецтва. Багато дитячих музейних проєктів проводиться у рамках розділу «МУЗЕЙНА ПЕДАГОГІКА», мета якого – створення умов для розвитку особистості шляхом залучення до різноманітної музейної діяльності.

1. Найдавніший лекторій для дітей та батьків «Абетка мистецтва» працює понад 40 років. Він став традиційним та популярним у наших відвідувачів, як дорослих так і дітей.

Улюбленим продовженням занять сімейного лекторію є дитячий концерт або майстер-клас – так званий «час рукоділля». Для батьків та дітей пропонується можливість зробити ексклюзивний сувенір своїми руками з текстилю або вітальну листівку, іграшку в техніці оригамі.

2. Для учнів, які навчаються в закладах творчого профілю, розроблені спеціальні тематичні програми ознайомлення з колекцією Харківського художнього музею. Особливою популярністю користуються екскурсії, присвячені ювілейним датам, сторінкам української історії, народним святам.

3. Арт-проєкт для обдарованої молоді «Митці майбутнього» надає можливість юним митцям брати участь у колективних виставках своєї студії чи школи, а найкращим учням випадає честь мати «персоналію».

Понад 45 студій образотворчого мистецтва брали участь у нашій програмі з тематичними виставками: «Намалюємо мрію», «Душа землі», «Музичні мандри країною Вільяма Гіллока» та ін.

4. Фестивалі та конкурси дитячої творчості охоплюють юні таланти не тільки Харківської області. Діти з різних куточків України надсилають свої роботи на конкурси – «Мальована поезія Сергія Жадана», «Нащадки великого майстра», «Солдати миру», «Малюємо українські пісні» тощо. Вони збирають від 500 до 750 конкурсних робіт.

5. Щорічно Всеєвропейська акція «Ніч музеїв» починається з пленера «Прогулянка Бекетовськими вулицями». Помалювати з натури запрошуються всі бажаючі. Підсумком пленеру є вулична виставка та нагородження переможців. Головний приз пленеру (1 місце) – персональна виставка в ХХМ.

6. Синтез мистецтв є важливим чинником формування естетичного світогляду молоді. Ідеальним місцем для поєднання музичного і художнього є музейний простір, а музейні зали є прекрасним концертним майданчиком, де реалізуються будь-які проєкти. Естетичний клуб «Фермата» (партнер ДМШ №12 ім.К.І.Шульженко) охоплює своєю діяльністю музичні заклади міста та області.

7. Культурно-мистецька програма «Натхнення» (партнер ХСШ №133 «Ліцей мистецтв») об'єднує музикантів різного рівня. Тут беруть участь учні, які розпочинають свій творчий шлях, і їх викладачі, артисти-професіонали.

Кожен музейний захід для дітей – це справжнє свято з музичними подарунками, почесними гостями і повною залою глядачів.