Міжнародна мистецька акція "Формула чорного квадрата"
Міжнародна мистецька акція
Міжнародна мистецька акція "Формула чорного квадрата"
13 жовтня 2014, 17:15

12 жовтня в Пархомівському художньому музеї ім. П.Ф. Луньова (відділі Харківського художнього музею) відбулась міжнародна мистецька акція "Формула чорного квадрату" в циклі "Малевич + ". В с. Пархомівка майбутній всесвітньовідомий супрематист Казимир Малевич мешкав у дитячі роки, захоплювався розписами пічей. Народне мистецтво справило значне враження на його творчу уяву. Невипадково він 1914 року у с. Вербівка працював поруч з народними майстрами, створював для них ескізи вишивок у супрематичному стилі. Про це яскраво свідчать експонати виставки "Художники авангарду й українська вишивка", яку було презентовано в Пархомівському музеї. Виставку підготовлено видатним знавцев української вишивки Т. Кара-Василь'євою (Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського) та В. Костюковою (Київський інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука).

Розвиток традицій авангардного мистецтва, зокрема супрематизму, презентовано інформаційною експозицією творів художників-авангардистів Угорщини, Італії, Голандії, Бразилії, Росії, України, Данії, Бельгії, Франції, які входять в міжнародне об'єднання МАДІ. Організації цієї експозиції сприяла кандидат фізико-математичних наук М. Воїнова.

Підчас акції виступили актори харківського театру "Нова сцена", а директор ХХМ В. Мизгіна подарувала пархомівському музею 170 екслібрисів з особистої колекції.

Завершилася акція народними співами. Господарі пригостили всіх учасників акції кашею та варениками з картоплею та капустою, які так полюбляв К. Малевич.