До Дня захисту дітей!
30 травня 2019, 14:50

1.06.19 відбувся концерт у межах арт-проекту «Натхнення»

1 червня 2019 року відбувся концерт до Дня захисту дітей, який традиційно проводиться у межах арт-проекту «Натхнення». Переможці фестивалю-конкурсу, їх викладачі, члени журі та організатори фестивалю-конкурсу «Мистецтво – це ми, мистецтво – це світ!» зібралися у залі з роялем Харківського художнього музею в перший день літа і відзначили його прихід святковою концертною програмою, а також отримали заслужені нагороди.

Учасники концерту, які представляли низку початкових спеціалізованих навчальних мистецьких закладів м.Харкова і області, отримали право на участь у цьому концерті своїми вдалими виступами на фестивалі-конкурсі (стали його переможцями). Разом зі званнями лауреатів різних ступенів вони отримали від журі та оргкомітету спеціальний подарунковий сертифікат, а відтак і запрошення на виступ.

Настання літа, що є улюбленою порою року всіх дітей, та початок найдовших шкільних канікул додали всім учасникам та гостям особливого настрою.

Юних музикантів привітала завідувачка відділу наукової-освітньої роботи Харківського художнього музею, куратор молодіжних проектів, член журі фестивалю-конкурсу Ірина Сідельова. Вона зробила цікавий екскурс в історію Міжнародного Дня захисту дітей, нагадавши, що вже багато років у музеї з радістю зустрічають на цьому святі талановитих дітей Слобожанщини, які щедро дарують глядачам свою творчість.

Виконавчий директор фестивалю-конкурсу Олена Гончарова, звертаючись до присутніх, зазначила, що до цьогорічного фестивалю долучились нові інструменталісти та вокалісти, які продемонстрували цікаві програми. «Впевнена, що конкурс додав кожному з вас досвіду, підняв на новий щабель вашу виконавську майстерність. Все що ми робимо разом, поза сумнівом, має велику цінність», наголосила вона та подякувала педагогам і батькам за підтримку та сприяння розвитку фестивалю.

Голова журі фестивалю-конкурсу «Мистецтво – це ми, мистецтво – це світ», заслужений артист України, доцент Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського, піаніст і композитор Володимир Соляников не лише привітав учасників події з настанням літа, але й розпочав концертну програму виконанням фортепіанної п’єси «Легенда». Автор запросив слухачів поринути у світ фантазій, пригадуючи приємні миттєвості життя.

Концерт продовжили виступи юних талантів. На сцену виходили учасники інструментальних колективів та солісти-інструменталісти, які представляли ХСШ №133 «Ліцей мистецтв», ДМШ №15 імені В.А.Моцарта, ДМШ №14, ДМШ №5 імені Римського-Корсакова, ХССМШІ, Люботинської ДМШ.

Усі діти були відзначені спеціальними подяками за свої виступи, їх тепло приймала глядацька аудиторія. Були вручені два спеціальні дипломи за виконання творів українського композитора Володимира Соляникова. Цих нагород удостоєні Вероніка Кульмінська (Люботинська ДМШ) та Єва Чемоданова (ХСШ №133 «Ліцей мистецтв»). Нагороди фестивалю отримали педагоги учнів, які вдало заявили про себе на фестивальному майданчику.

Приємний експромт від Володимира Соляникова став своєрідним майстер-класом для педагогів та юних музикантів. Володимир Юрійович, якого надихнули виступи дітей, майстерно імпровізував на тему відомої народної пісні «Во поле береза стояла». По закінченню він звернувся до викладачів з порадами. Зокрема, наголошував на важливості розвитку у дітей музичного слуху, рекомендував включати до їх репертуару твори різної направленості: від класики до естрадної музики. Це, на його переконання, викликатиме зацікавленість музикантів-початківців, демонструватиме їм різноманіття світу, в тому числі й музичного.

Завершив концерт виступ солістки Харківської обласної філармонії, викладача Харківського музичного училища імені Б.М.Лятошинського, члена журі фестивалю Яни Бобрової. Вона виконала романс на вірщі І.Аненського «Среди миров в мерцании светил» та пісню Володимира Соляникова «Місто дитинства».

Як водиться серед однодумців, після завершення концерту тривало приємне спілкування, звучали добрі побажання, проводилось фотографування на згадку про подію, що ознаменувала вдале завершення фестивалю-конкурсу «Мистецтво це ми, мистецтво це світ!» 2019.