Анонс нових виставок у квітні!
20 березня 2019, 14:01

У квітні 2019 року в Харківському художньому музеї відкриються наступні експозиції:

3 квітня – «Ґердани та силянки для пані, пана і панянки» (Виставкова зала ХХМ)

Увага! Відкриття переноситься на 8 квітня о 16:00

Виставка представляє творчість Анни Тормишевої. Багато років захоплюючись різними видами декоративно-прикладного мистецтва, перевагу майстриня віддала роботі з бісером. До експозиції увійшли понад 80 творів, виконаних різними техніками плетіння. Це традиційні жіночі нагрудні прикраси, обереги-ґердани, комірці, чоловічі краватки і багато іншого.

5 квітня – «Йосип Карась. Живопис»
На виставці будуть представлені роботи харківського художника Йосипа Ілліча Карася (1918-2000) із зібрання Харківського художнього музею, а також з приватної колекції Вікторії Христенко (дочки майстра). Більшість експонатів – це пейзажі, саме в цьому жанрі найповніше втілилися особливості поетичного світосприйняття автора. Неосяжні пшеничні поля, золотисте і багряне листя осінніх дерев, білий сніг у сонячний день, який ніби сяє на полотні, – все у творах Й.Карася правдиво передає чарівну красу рідної природи в різні пори року.

8 квітня – «Елегія». Живопис і графіка І.Моргунова (Виставкова зала ХХМ)

Увага! Відкриття відмінено, виставка не буде експонуватись у музеї!

Музей презентує виставку творів заслуженого художника України, лауреата премії ім. І.Ю.Рєпіна Ігоря Івановича Моргунова (1949-2018). Його монументальні роботи прикрашають станції харківського метро «Історичний музей», «Ботанічний сад», «Олексіївська», «Перемога», центральний київський вокзал, храм Іоанна Богослова в Харкові. До експозиції увійшли живопис і графіка, левкаси і фотографії проектів, створені за останні 30 років. Разом з портретами, пейзажами, алегоричними композиціями представлено один з пріоритетних у творчості майстра жанрів – ню. Жіночі образи І.Моргунова сповнені умиротворення, чистоти і ніжності, а часом рішучості й експресії.

10 квітня – «Подорожі Едокко»
У рамках проекту «Музей – гість» у Харківському художньому музеї відбудеться виставка японських гравюр XVIII – XIX ст. з фондів Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (Київ). Експозиція познайомить глядача з культурною та соціальним життям японців в епоху Едо. Буде представлено 25 унікальних ксилографій, що зображають акторів театру Кабукі і самураїв. Відвідувачі виставки зможуть побачити роботи відомих майстрів: Утаґава Кунісада, Андо Хіросіге, Утаґава Тойокуні I, Кацукава Сюнсен.