16 травня 2005
18 травня 2015, 13:38

16 травня у Харківському художньому музеї пройшла Всеєвропейська акція «Ніч музеїв 2015». Музей відвідало понад 10 тисяч глядачів, які оглянули 9 експозицій. Співробітниками музею було проведено 96 екскурсій по постійним експозиціям та діючим виставкам.

В пленері "Бекетівськими місьцями" взяли участь студенти харківських художніх навчальних закладів, серед котрих Харківське художнє училище, Харківська державна академія дизайну та мистецтв та ін. За результатами пленеру відбулась імпровізована виставка, де було представлено понад 30 творів із зображенням бекетівських будівель.

Для відвідувачів проводились майстер-класи з акварелі, виготовлення ляльки-мотанки та традиційного українського вінка, майстер-шоу «Обереги», атракціон «Прогулянки небосхилом».

З великим успіхом в залах музею пройшли концерти  класичної та фольклорної музики у виконанні вихованців та викладачів Харківського ліцею мистецтв та Харківського училища культури.

Колектив музею щиро вдячний всім відвідувачам та друзям музею, хто брав участь та допомагав в організації мистецької акції «Ніч музеїв 2015»!

18 травня 2015 року у Харківському художньому музеї відбулось урочисте засідання, присвячене святкуванню Міжнародного дня музеїв, експонувалася виставка нових надходжень до музею за період з травеня 2014 по травень 2015 рр. За цей період музей поповнився експонатами за рахунок подарунків меценатів.

На урочистих зборах колектив музею вітали друзі та почесні гості: Директор Департаменту культури та туризму ХОДА – Яцина О.А.; голова Харківської організації Національної спілки художників України – Ковтун В.І., почесні члени Клубу генералів – Евель С.М., Харченко О.М., голова правління Клубу генералів – Голік В.І., член правління Клубу генералів – Росоха В.О.; доктор мистецтвознавства, завідуюча кафедрою Харківської державної академії дизайну і мистецтв – Соколюк Л.Д.; керівники консалтингової групи «Рубаненко і партнери» - Л.І. та Л.В. Рубаненко. В межах заходу пройшло урочисте вручення «Сертифікатів мецената Харківського художнього музею» всім дарувальникам, хто протягом року поповнив колекцію музею. Серед інших сертифікат отримали харківські митці – В. Ковтун, В. Старченко, В. Чурсіна, Х. Думбур, художник зі Львова О. Скоп, автор гобеленів з Івано-Франківська Б. Губаль, харківський живописець А. Толстухін, майстриня вишивки Л. Григорович та інші. Музичне привітання для співробітників музею підготували вихованці Харківського ліцею мистецтв. Наприкінці зборів всі учасники разом заспівали «Музейний марш». Цей день у Харківському художньому музеї сповнений щирих посмішок і квітів, які дарували співробітникам друзі музею. А їм на груди музейники прикріплювали маленькі бутоньєрки з конваліями – традиційним для Харківського художнього музею символом професійного свята. І ще у цей день вхід до музею безкоштовний.