Виставки - «Золоте перевесло мистецької династії Саєнків»
«Золоте перевесло мистецької династії Саєнків»
Початок: 13 травня 2019, 16:00
Кiнець: 01 липня 2019, 17:40
Мiсце: Харківський художній музей

13 травня о 16:00 у Харківському художньому музеї відбудеться відкриття художньої виставки «Золоте перевесло мистецької династії Саєнків», що приурочено до ювілеїв митців. У 2019 році 20 серпня виповнюється 120 років від дня народження видатного українського художника Олександра Саєнка. Він належить до славної когорти українських митців, які творили духовний фонд нації. Гуманістична спрямованість, новаторський характер і національна означеність творчості поставили його в ряд видатних митців ХХ століття. Ім’я Олександра Саєнка за рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО внесено до офіційного списку видатних діячів світової культури.

Урочистості з нагоди вшанування пам’яті Олександра Саєнка у 2019 році співпадають з ювілейними датами представників славної мистецької династії Саєнків – заслуженого діяча мистецтв України, кавалера орденів Княгині Ольги ІІІ і ІІ ступенів, ордена Св. Варвари Ніни Саєнко (75-річчя) та митця декоративного мистецтва, професора Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. М.Бойчука, кандидата мистецтвознавства Лесі Майданець-Саєнко (50-річчя).

На виставці експонуються твори мистецької династії Саєнків: живопис, графіка, гобелени, мозаїка соломою, кераміка, батик. Метою виставки  є представлення українського монументально-декоративного мистецтва, збереження і популяризація національної спадщини, прогресивний поступ української культури у майбутнє.