Виставки - Живопис і графіка Бориса Костянікова
Початок: 28 жовтня 2015, 10:00
Кiнець: 16 листопада 2015, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

до 50-річчя від дня народження художника.

Костяніков Борис Гаврилович народився 24 жовтня 1965 року у с. Коноплянівка Луганської області. 1989 року закінчив Орловське художнє училище, де навчався у А.Г. Костянікова, Ю.М. Воробйова. З 1989 по 1994 навчався у Харківському художньо–промисловому інституті у професорів О.А. Хмельницького, О.Ф. Пронина, Є.І. Бикова, Ю.М. Вінтаєва. Член Харківської організації Національної спілки художників України з 1995 року. Учасник обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок з 1992. Має низку персональних виставок. Твори Б.Г. Костянікова знаходяться в музеях України та Росії, приватних зібраннях України, Західної Європи, США, Канади, Австралії, Японії.

На батьківщині, в селищі Красноріченське, з 1997 року Борис разом зі старшим братом Анатолієм втілює у життя художній проект «АРТ-Транзит», в межах якого було проведено виставки «Живопис братів Анатолія і Бориса Костянікових» у музеях, галереях, культурних центрах міст Луганщини, а також виставки – акції у глибинці.

Відчуття свого коріння, залюбленість у рідні місця є основою світоглядних уявлень Бориса Костянікова, що знаходять втілення у його ліричних пейзажах: «Тиша», «Літній вечір», «На річці Красній», «У рідному краї». Ці роботи позначено реалістичною манерою виконання. В них художник культивує традиційну форму живопису, підпорядковуючі композиції музичним ритмам і вводячи експресивні акценти. Інше образно - стилістичне завдання вирішено в картинах асоціативного напрямку – «Між небом і землею», «На дні пейзажу», «Відчуття вітру», де майстер використовує засоби алегоричного, метафоричного змісту, насичує твори символіко – узагальнюючими елементами, залишаючись у рамках ілюзорного відтворення дійсності. Сам митець зізнається, що концептуально його завжди захоплювало поєднання поетичності і різноманітності живописних прийомів, реальності з метафізичністю.

Духовний світ Б.Костянікова знайомий і в той же час непізнаваний. В ньому втратили свою цінність такі звичайні та привабливі для зору чуттєві та матеріальні властивості, в той самий час оголюються внутрішні структури и зв’язки  явищ, їх сутнісні якості, глибинний зміст і значення. Небо, земля, людина, рослини стають елементами Всесвіту і знаходяться між собою в тісному та складному взаємозв’язку. Світ художника вартий того, щоб познайомитись з ним ближче, спробувати увійти до нього, стати співучасником діалогу з автором.