Виставки - Життя в скульптурі
Початок: 21 грудня 2013, 16:00
Кiнець: 04 січня 2014, 18:00
Мiсце: Харківський художній музей

Харківський художній музей презентує виставку «Життя в скульптурі» заслуженого художника України Катіба Мамедова до його 50-річчя.
У залах нашого музею цей автор виставляє свої твори не вперше. Він вже представляв 35 скульптурних композицій на суд глядача в липні 2013 року. За численними проханнями відвідувачів організовано цю виставку, на якій представлено п’ятдесят творів майстра.
Постійний учасник виставок в Україні й за кордоном азербайджанець Катіб Мамедов називає Харків своєю «другою Батьківщиною», тому що це місто, за його словами, «продовжує формувати його як Особистість». У творчості майстра органічно злилися улюблені їм класика й модерн. Втім, для нього важлива не форма, а, як він висловився, «аура» скульптури, її «душа», емоції, які вона викликає. Так Катіб Мамедов прагне «привести до гармонії хаос навколишнього світу». Може саме тому він працює з різними матеріалами. «У дереві є особливе живе тепло, у бронзовім литті ти можеш передати швидкоплинність часу, у камені – зупинити сам час, мить зберегти для вічності», – говорить Катіб Сафар огли. У його творчості з'єдналися споглядальність та плавність з темпераментом та експресією. Провідною темою виставки став образ жінки - символ прекрасного світлого і чистого.
Експозиція виставки «Життя в скульптурі» представляє глядачам мистецтво визнаного митця України, який має неповторну індивідуальну манеру, його твори – це пошук вічних джерел краси й гармонії світу.