Виставки - За/проти течії. Сучасні фотоінтервенції
Кiнець: 24 листопада 2017, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Роботи німецьких фотографів Міхаеля Шефера і Вікторії Біншток

Уявіть собі, що ви – фотограф, і вам треба йти в світ і робити нові знімки. Але що за світ на вас чекає і що «нового» вам вдасться зафіксувати? Що може художня фотографія в епоху, коли все вже сфотографовано і випущено у невичерпний потік мережевих картинок? Які питання заслуговують на особливу увагу сьогодні? І як цю увагу виявити?

Відповідь на поставлені питання дає виставка «За/проти течії. Сучасні фотоінтервенції», яка представляє творчість фотохудожників Німеччини Вікторії Біншток і Міхаеля Шефера.

«Постійний обмін інформацією, заснованою на зорових образах, розширив наші можливості: з пасивних користувачів ми стали активними ексгібіціоністами. Всі, хто обмінюється картинками, більшою чи меншою мірою став частиною цієї візуальної культури» (Вікторія Біншток).

«Я беру кілька картинок, що пропливають повз, недовго їх розглядаю, перепрограмовую їх, переписую і крізь різні контекстуальні шлюзи випускаю їх назад у потік зорових образів. Мені важливо поміняти кодування картинок... Я би назвав себе фотомонтером» (Міхаель Шефер).

Роботи, представлені на виставці, відкривають нові сторони фотомистецтва, пошуки нової образної мови і засобів художньої виразності. Незалежно від їх змісту, джерела натхнення, автори видозмінюють матеріал своїх кадрів, естетизуючи і конструюючи абсурдність і неможливість деяких сцен і персонажів у реальному житті, здійснюючи якийсь «постановочний акт». Психологізація своєрідних ситуацій «поза кадром» (як це могло би бути), проникнення за межу реальності, поєднання або оголення сучасного, ірраціонального і класичного – спокійного і безтурботного...

Виставку організовано ifa (Institut für Auslandsbeziehungen), Культурно-освітнім центром «Будинок Нюрнберга» за підтримки Goethe-Institut.