Виставки - « Я - ХАРКІВ’ЯНИН! »
   « Я - ХАРКІВ’ЯНИН! »
Початок: 14 серпня 2015, 16:00
Кiнець: 10 вересня 2015, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Виставка живопису В’ячеслава  Панова
до Дня міста та з нагоди 75-річчя митця.

Вячеслав   Олександрович   Панов  народився  5 серпня 1940 року в місті Свердловськ (нині Єкатеринбург). Закінчив Харківський інститут інженерів комунального будівництва  (1957-1963). В 1950-х роках навчався малюванню в художніх студіях міста Грозного. На становлення Панова - живописця вплинула дружба з заслуженим  художником України Р.В.Баришниковым, у якого він брав уроки малювання, композиції та живопису. Панов – учасник обласних, республіканських, всеукраїнських, міжнародних та закордонних виставок з 1977 року. Своїми творчими здобутками художник постійно ділиться з глядачами, організовуючи персональні виставки в Харкові та Києві. 1988 року був прийнятий до Харківської організації Національної Спілки художників України. Твори майстра знаходяться в державних музеях України та приватних колекціях Англії, Франції, Італії, Бельгії, Фінляндії, Швеції, Угорщини, Канади, США.

Протягом сорока п’яти років в творчості харківського живописця В.О. Панова пріоритетним залишається жанр міського пейзажу. Понад тисячу картин художник присвятив Харкову. Роботи В’ячеслава Панова демонструють глибоко особисте ставлення автора до міста і водночас передають неповторне духовне середовище Харкова, створене досвідом життя багатьох поколінь його мешканців. Виставка представляє близько вісімдесяти харківських пейзажів, над якими митець працював в різний час.

Обличчя Харкова зазнає змін щодня. Художник, не втрачаючи відчуття новизни, знову і знову з захопленням пише площі, вулиці, парки міста з його неповторними усталеними архітектурними ансамблями і сучасними спорудами. Багатій на архітектурні пам’ятки історичній частині міста присвячено чимало пейзажів майстра. Серед них зустрічаються ті куточки Харкова, що згодом втратили свою автентичність – вулиця Культури, Бурсацький узвіз, Сумський ринок та інші. В роботах цього плану Панов звертається до емоційно-культурноъ пам’яті  харків’ян.  Вони пробуджують теплі, ностальгічні почуття.

Художника приваблюють різноманітні міські мотиви. Автор прагне передати прикмети сучасного життя великого міста, вміє побачити поезію в непоказних, скромних спорудах, навіть в «коробках» звичайних житлових масивів. В творах митця немає підкресленої конкретності архітектурної «натури». Але куточки Харкова, його настрій в похмурий зимовий день, ранньою весною чи в літню спеку  передані природньо і точно.

Майстер прекрасно використовує можливості імпресіоністичного етюду. Твори художника вирізняє складна передача світло-повітряного середовища. Емоційність сприйняття Пановим архітектурного простору підкреслюється ефектами освітлення. Гармонійна поліфонія кольорів, пастозні, рухливі мазки, наповнені вібрацією творчого натхнення, створюють відчуття ритму життя міста. В усьому цьому повнозвуччі фарб, складності їх відношень - бажання автора підняти повсякденний мотив над прозаїзмом буття, надати йому іншого значення.

Пейзажі-портрети міста, виконані В.О.Пановим, надихають глядачів по-новому подивитися на свій добре знайомий Харків, такий прекрасний і самобутній.