Виставки - Виставка пам’яті німецького художника Йоганна Адама Клейна
Початок: 29 лютого 2016, 16:00
Кiнець: 11 квітня 2016, 17:40
Мiсце: Харківський художній музей

В експозиції представлено понад сімдесят графічних аркушів, виконаних в різних техніках: акварелі, офорта і літографії з понад 700 робіт, що зберігаються в Харківському художньому музеї.

Роботи Клейна входять до складу колекції Аркадія Миколайовича Алфьорова – відомого збирача та дослідника гравюри, випускника Імператорського Харківського університету. Це зібрання за заповітом власника 1873 року було передано до університетського Музею красних мистецтв і старожитностей й після численних реорганізацій музейних закладів перейшло до Харківського художнього музею.

Збірка графіки Й.А.Клейна розкриває багатогранність й тематичне розмаїття його творчості, дозволяючи познайомитися з графічною спадщиною майстра в повному обсязі.

Художник виконав чимало творів, що зображують побут та епізоди військового життя, приділяючи особливу увагу вивченню озброєння та амуніції. Він брав участь у військових походах 1813-1814 років, під час яких робив численні натурні замальовки. Майстра цікавили також сюжети етнографічного характеру: героями його жанрових композицій ставали німці, італійці, угорці, поляки, росіяни.

Пейзажі Клейна зображують природу різних країн, в яких він побував під час своїх подорожей. Чимало з них присвячено Нюрнбергу та його околицям, величній архітектурі міста, де народився художник.

Талант митця виявився також у портретному та анімалістичному жанрах. Ретельно вивчаючи натуру, він у різних техніках створив блискучі за виконанням графічні серії, що зображують коней.

Клейн надзвичайно відповідально ставився до роботи в офорті. Перш ніж отримати цілком завершений естамп, він робив відбитки з дошки на різних стадіях виконання. Більшу частину гравюр художника зроблено з його власних живописних творів та рисунків, про що свідчать написи на офортах.

Виставка пам’яті Й.А.Клейна організована разом з Будинком Нюрнберга.