Виставки - Виставка однієї картини з колекції Пархомівського художнього музею ім.П.Ф.Луньова
Початок: 23 листопада 2018, 10:00
Кiнець: 31 березня 2019, 17:40
Мiсце: Харківський художній музей

До 100-річчя від дня народження Панаса Федоровича Луньова

В залах Харківського художнього музею працює виставка однієї картини з колекції Пархомівського художнього музею ім. П.Ф.Луньова«Портрет Олени Алфьорової» (1950-і) народного художника СРСР, Героя України Т.Н.Яблонської. Формат виставки надає можливість харківському глядачу зосередитися на художніх властивостях однієї з перлин музейного зібрання.

Перша половина 1950-х – період, коли було створено низку цікавих дитячих і жіночих образів, які визначаються глибиною внутрішніх характеристик, а у живописному відношенні – високою художньою культурою. У кращих своїх роботах цього періоду художниця досягає точного відтворення індивідуальних рис моделі. Композиція, характер рисунку й живописно-пластичної побудови в роботах завжди обумовлені логікою творчого завдання митця. Таким зокрема є сповнений вагомості й внутрішньої емоційності образ Олени Алфьорової.

Виставку приурочено до 100-річчя від дня народження засновника музею Заслуженого працівник культури України, лауреата премії ім. Д.Яворницького Панаса Федоровича Луньова. Завдяки активній співпраці з музеями, знаними художниками, діячами культури, колекціонерами в с. Пархомівка Луньов створив унікальну колекцію, яка сьогодні нараховує понад 7 тисяч одиниць збереження і поправу називається Сільським Ермітажем. До музейного зібрання Панас Федорович передав і свою особисту колекцію.

Яблонська Т.Н. (1917 - 2005). Портрет Олени Алфьорової. 1950-і

Виставка працювала з 23.01.19 по 31.03.19