Виставки - Виставка-конкурс на здобуття Премії ім. І.Ю. Рєпіна 2016 р.
Виставка-конкурс на здобуття Премії ім. І.Ю. Рєпіна  2016 р.
Виставка-конкурс на здобуття Премії ім. І.Ю. Рєпіна 2016 р.
Початок: 21 липня 2016, 10:00
Кiнець: 28 липня 2016, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

З метою популяризації творчої спадщини всесвітньо відомого художника  Іллі Рєпіна, а також підтримки розвитку сучасного реалістичного мистецтва, залучення широкого кола громадськості до участі в культурному житті регіону 2011 року Харківською обласною державною адміністрацією було запроваджено творчу Премію ім. І.Ю. Рєпіна.

Серед номінантів-претендентів на здобуття престижної нагороди в галузі образотворчого мистецтва у 2016 р. – представники харківської художньої школи, які зробили особистий внесок у розвиток сучасного українського мистецтва.

У номінації «Живопис» презентовано твори заслуженого діяча мистецтв України, педагога М. Деркача. Виконані протягом 2014-2016 рр. полотна, як то «Червоні маки», «Тече річка», «Декоративний букет» тощо, свідчать про значну майстерність маляра, вміння поєднати енергійний живописний мазок з гармонією кольорових сполучень.

В тій же номінації  представлено творчий доробок В. Ковтуна – голови ХО НСХУ, народного художника України, послідовного адепта традицій рєпінської школи, керівника майстерні сюжетно-тематичної картини. До експозиції увійшли портрети, натюрморти, жанрові композиції, об’єднані у цикли «Моє рідне», «Краса землі», «Непересічні особистості».

На конкурс виставлено також полотно, написане творчим дуетом харківських живописців, присвячене постаті нашого славетного земляка
І. Рєпіна. М. Голуб та І. Паньок показують майстра під час роботи над всесвітньо відомим шедевром «Запорожці пишуть листа турецькому султану», що сьогодні є перлиною зібрання Харківського художнього музею.    У номінації «Графіка» журі розглядатиме твори знаного в Україні та за кордоном митця, заслуженого художника України В. Ігуменцева. Віртуозна майстерність роботи у техніці різцевої гравюри, тонке розуміння композиційної основи, графічної стилістики  аркушу характеризують роботи, створені в різні роки та об’єднані серією «Спогади».

Відомий харківський художник-педагог, заслужений діяч мистецтв України  В. Чаус пропонує на суд глядача серію кольорових графічних композицій, присвячених темі балету. В них одна з улюблених сюжетних ліній митця знайшла втілення засобами вишуканої техніки пастелі.

Вперше крім художників в конкурсі беруть участь мистецтвознавці. Серед номінантів на отримання Премії ім. І.Ю. Рєпіна: О. Денисенко і В. Кацай – куратори масштабного експозиційно-видавничого проекту «Незабуті імена»; С. Рибалко - автор серії видань і виставкових проектів, присвячених культурі Японії; Л. Соколюк – відомий  дослідник спадщини видатного українського майстра М. Бойчука та його школи; Т. Павлова та В. Чечик, яким належить ґрунтовне видання, що висвітлює творчість знаного харківського митця, представника авангардного руху Бориса Косарева.