Виставки - Вірний і відданий друг
Початок: 16 лютого 2018, 16:00
Кiнець: 30 липня 2018, 17:40
Мiсце: Харківський художній музей

Твори з колекції ХХМ та приватної збірки

На виставці «Вірний і відданий друг» представлено 15 творів живопису і графіки з колекції Харківського художнього музею та 35 експонатів фарфорової пластики з приватної збірки харків’янки І.В.Друльової.

Зображення собаки, як і інших тварин, досить поширене в європейському мистецтві. Кожна епоха додавала своє розуміння краси і пластики цих тварин, своєрідну «моду» на представників різної породи. На виставці представлено роботи відомих майстрів – М.Самокиша, О.Орловського, В.Борисова-Мусатова, О.Ківшенка, С.Васильківського, В.Аверіна. Невелику, але змістовну експозицію доповнюють представлені вперше роботи з анімалістичної колекції І.В.Друльової, кандидата біологічних наук, доцента, колишнього викладача ХНУ ім. В.Н.Каразіна. В колекції зібрано скульптури собак різних порід, які було створено в другій половині ХХ століття. Ірина Володимирівна протягом тридцяти років захоплено збирає скульптурні твори із зображенням собак, виконаних у різних матеріалах. На виставці експоновано фарфорову і фаянсову пластику західноєвропейського і радянського виробництв.

Фарфор з колекції І.В.Друльової