Виставки - «Від бабусиної ковдри до художнього панно»
«Від бабусиної ковдри до художнього панно»
Початок: 30 липня 2016, 15:00
Кiнець: 26 січня 2017, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Художні панно Ольги Ківшар, виконані у різних техніках клаптикового шитва

Харківський художній музей презентує персональну виставку Ольги Ківшар

В експозиції представлені художні панно у техніках клаптикового шитва: аплікація, віддзеркалення, конфетті, вітраж, клаптикова збірка з зображенням тварин, казкових персонажів, квіткових композицій та українського орнаменту.

Ольга Ківшар народилася в місті Харкові, де весь час мешкає і працює. Швейна справа проходить червоною ниткою через усе її життя. Це сімейна династія: її дідусь був відомим кравцем, цим же займався і її батько. А мама була швачкою і шила все: від сарафанчика до кожуха і бурок. Так що Оля з дитинства була знайома зі своєю майбутньою професією. Коли вона була маленькою дівчинкою, вирізала з нового пальто своєї тітки красиву смарагдову троянду... Ту же долю спіткала і бабусину японську скатертину. Від покарання її врятував дідусь, який був авторитетом у родині, вступився за неї і сказав: «Забороняю карати дитину  Оленька буде швачкою». Так воно і сталося.

Одного разу в гостях у бабусі в селі Оля впала в ополонку. На щастя її вчасно витягли, поклали на піч і вкрили теплою красивою клаптиковою ковдрою, яку бабуся пошила вручну, коли була ще молодою. Ця ковдра так вразила дівчинку, що відклалася в її пам’яті на все подальше життя та згодом стала поштовхом до творчості. Можна сказати, що це був один з ключових моментів у її творчому житті.

Починаючи з 14 років, Оля сама шила собі всіляку одежу. Згодом це стало її професією. Працюючи в ательє, вона багато років шила індивідуальний одяг, а дома обшивала дітей, рідних і, звичайно, сусідів. Накопичувалось безліч різнокольорових залишків тканин. Ось тут і згадалася бабусина ковдра... Було це більше ніж 30 років тому, тоді Ольга пошила своє перше клаптикове покривало, яким і зараз застелене її ліжко.

З набуттям досвіду і майстерності в останні роки вона все більше і більше отримує задоволення від своєї творчості. Цьому сприяє і членство в клубі «Чарівна скринька», з’явилося багато планів і проектів. Ольга приймає участь у колективних виставках клубу. Учасник всеукраїнських виставок печворка і квілтінга у Києві, які проходили у галереях «Лавра» та «Печерська», у музеї Лесі Українки, та інших містах України, а також Франції і Росії. 2009 року відбулася персональна виставка Ольги в краєзнавчому музеї міста Куп’янськ.

Натхнення і знання майстриня черпає з прекрасного і цікавого навколо  книг, журналів, картин великих художників, на виставках, з інтернету. Дуже любить дарувати свої клаптеві вироби. Її пледи, виконані в техніці «Млин», гріють багатьох близьких родичів, а покривала прикрашають ліжка усіх чотирьох онуків. Захоплення печворком стало невід'ємною частиною її життя і, здається, що це було завжди!

«У будь-якого шматочка тканини своя історія, яку він нам розповідає, це і робить його таким унікальним для кожної людини. Загалом, коли бажання творити і час для цього збігаються  сідаю і шию»,  говорить Ольга Ківшар.

Твори майстрині відрізняються вишуканістю, художнім смаком, високим рівнем технічного виконання, завжди привертають увагу глядачів і шанувальників.

Будиночок у лісі. Вітраж

Виставка працювала з 30.12.16 по 26.01.17