Виставки - ВІЧНИЙ ЄГИПЕТ
Початок: 18 січня 2015, 10:00
Кiнець: 18 лютого 2015, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Єгиптяни залишили нам, нащадкам, не лише величні храми, загадкові піраміди, багатий мистецький спадок, а й наукові знання та літературні пам’ятки. Знаменитий законодавець Афін Солон, філософи Піфагор і Платон свого часу навчалися в Єгипті, Олександр Македонський на узбережжі Середземного моря заклав місто Олександрію, що стало культурним і просвітницьким центром Єгипту епохи Птоломеїв. І як би не розвіював час сліди минулого, але мудрість Стародавнього Єгипту залишиться понад часом, навіть тоді, коли зітруться останні написи зі стін гробниць і храмів...

За останні кілька років виставка побувала у провідних містах України – Києві, Дніпропетровську, Одесі, Львові, Донецьку. Її відвідало більше 20 тисяч людей. Незважаючи на те, що сьогодні Єгипет можуть відвідати все більше українців, ця країна та її історія зберігає численні таємниці. Виставка „Вічний Єгипет” покликана відкрити деякі з них.

До уваги відвідувачів представлені:

• фотовиставка (близько 50 фотографій пам’ятників культури Стародавнього Єгипту великого формату);
  • репродукції скульптур, статуеток та фресок Стародавнього Єгипту (більше 130 експонатів);
  • уривки з давньоєгипетських текстів;
  • стенди з інформацією про історію, культуру, мистецтво Стародавнього Єгипту.

А також у програмі виставки:

I. Перегляд  фільмів (Асоціація «Новий Акрополь»), які у поетичній формі розповідають про велику культуру, яка колись існувала в Єгипті.

ü  «Земля Омріяна» - 24 та 25 січня (Сб та Нд);

ü  «Земля Відроджена» - 31 січня та 1 лютого (Сб та Нд);

ü  «Земля Вічна»  - 7 та 8 лютого (Сб та Нд).

II. Лекції  з культури, історії, міфології давньоєгипетської цивілізації

ü  «Уявлення давніх єгиптян про людину і Всесвіт» - 24 січня (СБ) о 15:00;

ü  «Піраміда як відображення Космосу» - 1 лютого (Сб) о 15:00;

ü  «Єгипетська книга мертвих» - 7 лютого (Сб) о 15:00.

III. Майстер-класси з розпису репродукцій барельєфів Сторадовнього Єгипту

ü  25 січня, 1 та 8 лютого (Нд) о 12:00

Контакти:

сайт: newacropolis.org.ua

ВК/FB: /newacropolis.kharkov

e-mail: kharkov.info@newacropolis.org.ua

тел.: (099) 235-55-60; (093) 808-00-55

Місце проведення: Харківський художній музей, вул. Совнаркомівська, 9 (тел. 706-33-95)
Часи роботи: кожен день (окрім вівторка) з 10:00 до 18:00