Виставки - «Варіації на тему пейзажу»
«Варіації на тему пейзажу»
Початок: 09 липня 2016, 16:00
Кiнець: 30 березня 2017, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Виставка живопису Андрія Федовеєнка

Федосеєнко Андрій Іванович (нар. 1966 року в м. Первомайський Харківської обл.). 1989 року закінчив театральне відділення Харківського державного художнього училища, де навчався у заслуженого художника України П.А. Шигимаги. У 1980-х рр. стажувався в Академії мистецтв ім. І.Ю. Рєпіна (м. Санкт-Петербург) у майстерні Є.Є. Мойсеєнка. 1995 року закінчив Харківський художньо-промисловий інститут. Його наставниками були народний художник України А.М. Константинопольський, заслужений діяч мистецтв України Є.П. Єгоров. У 2004 році захистив диплом магістра в Харківській державній академії дизайну і мистецтв.

З 1986 р. реставратор Кримської філії Інституту археології НАН України. Брав участь в археологічних експедиціях у Криму. У 1995-2007 рр. викладав у Харківській державній академії дизайну і мистецтв. З 2007 року старший викладач Харківського національного автодорожнього університету. Автор наукових публікацій з проблем реставрації. Учасник республіканських виставок з 1982 р. Почесний член художньо-реставраційного об'єднання «Red horse», до 2011 року його голова. Почесний член Бахчисарайської організації кримських художників. Член Національної спілки художників України (з 2000 р.) Постійний учасник всеукраїнських та міжнародних пленерів.

Твори А.І. Федосеєнка зберігаються в державних і приватних музеях і колекціях України, Росії, Польщі, Німеччини, США, Об'єднаних Арабських Еміратів.

Для любителів пейзажу персональна виставка Андрія Федосеєнка – справжнє свято. Вся вона – симфонія кольору, вражень, тем, що викликають яскраві емоції, асоціації, спогади. Тут є чому дивуватися і чим захоплюватися. Багато років роботи на пленері розвинули у художника вміння схоплювати і запам'ятовувати ті миті життя, які дозволяють глядачеві побачити в привичному і давно знайомому те, що раптом зупиняє погляд, викликає бажання зрозуміти задум автора. А.Федосеєнко не просто пильний, він надзвичайно чутливий до непомітної краси натури. З звичних, здавалося б, нічим ні примітних видів, він знімає завісу буденності і дозволяє, радіючи, розпізнати «безліч чудасій».

В експозиції представлено видові твори, присвячені природі рідного краю та знаковим місцям міст і сіл України. Краєвиди створено з натури, але робочими попутно-пізнавальними етюдами їх не назвеш. Візуальне сприйняття дійсності в них вже творчо переосмислено. Ця виставка – світ, заснований на реальних враженнях живописця, уважно і з любов'ю їм сприйнятий і відображений. Сюжети картин побудовано на почуттях і переживаннях, випробуваних автором у найрізноманітніші за своєю силою життєві моменти.

Виставка дозволяє розглядати творчість митця в різних тематичних і фабульних варіаціях. Тут традиційні пори року і доби, і їх перехідні стани. Може трохи з більшим інтересом до теми снігу і в'янення природи, але тим яскравіше сприймаєш на їх фоні літню розкіш різнотрав'я і весняне цвітіння запашних квітів. Тут традиційна зміна настроїв у природі. З невеликим пріоритетом у легку негоду і похмурість, і від того світлі ранки і сонячні дні виглядають ще дзвінкіше. Все це ті самі маркери, які визначали український пейзажний живопис у XX столітті. У своїй творчості художник продовжує кращі традиції вітчизняних митців реалізму, і це особливо цінно в XXI столітті, зламаному вседозволеністю авангардизму і самовираження.

Краєвиди А.Федосеєнка побудовано на тонких переходах кольору, що підкреслюють гармонію світу. Але йому підвладні і декоративні композиції, в яких яскраві плями забарвлення і пластика ліній, що заповнюють площину полотна, нагадують про яскравість народного мистецтва. Художник відверто насолоджується кольором – його емоціями, енергією, пластикою. Але в кожному творі незмінно одне: бажання митця поділитися своїми відкриттями світу з глядачами, показати, як мить може перетворитися у вічність.

Унікальності виставці додає і те, що більшість представлених картин експонуються вперше.

Виставка працювала з 9.03.17 по 30.03.17