Виставки - «Уродженець і гордість нашого краю… »
«Уродженець і  гордість нашого краю… »
«Уродженець і гордість нашого краю… »
Початок: 18 листопада 2014, 17:00
Кiнець: 30 грудня 2014, 18:00
Мiсце: Харківський художній музей

до 170-річчя від дня народження Іллі Юхимовича Рєпіна

Виставка презентує живописні та графічні роботи І.Ю.Рєпіна та його сина Ю.І.Рєпіна. Експозицію доповнюють фото та архівні матеріали, рєпініана у фалеристиці, філателії, філокартії, а також друковані видання різних років, присвячені творчості великого майстра, з колекції Харківського художнього музею та Чугуївського художньо-меморіального музею І.Ю.Рєпіна.
Всього представлено 75 експонатів, з них – 20 робіт І.Ю.Рєпіна. Вперше експоновано дві роботи сина І.Рєпіна – Юрія Ілліча, що свого часу надійшли до зібрання ХХМ у складі колекції О.М. та М.С.Підкопаїв. Інформативну частину експозиції розширено матеріалами, пов’язаними з історією створення картин «Миколай Мирлікійський» (1890) та портретів В.В.Стасова та М.П.Драгомирова. В них також підкреслено краєзнавчий аспект – зв’язки І.Ю.Рєпіна з Харківщиною, формування колекції його творів.