Виставки - ТВОРЧА СПАДЩИНА САМОБУТНЬОЇ РІЗЬБЯРКИ.
ТВОРЧА СПАДЩИНА САМОБУТНЬОЇ РІЗЬБЯРКИ.
Початок: 06 березня 2014, 16:00
Кiнець: 31 березня 2014, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Виставка творів Ніни Алдобаєвої

Пам’яті Ніни Алдобаєвої (1933-2011)

Народилася майбутня майстриня в тяжкі часи в м. Харкові. Лише в 10 років пішла до школи, а вже після 6-го класу вступила на завод ХЕЛЗ ученицею обмотницею. Була дуже активною, приймала участь у самодіяльності.

Природа нагородила Ніну Олександрівну великим серцем і любов’ю до всього, що було навколо неї.

Малювати любила з дитинства, а за любов до дерева повинна дякувати своєму батькові. Він був паркетником, приносив до дому шматочки паркету, якими дівчинка гралась. Батько навчив її пиляти, тесати, розпускати деревину, бачити красу її текстури. Вона завжди допомагала йому.

Свій творчий шлях талановита жіночка почала з випалювання. Коли побачила різьблені вироби з дерева, так закохалася в цей вид творчості, що на другий же день купила інструмент, знайшла шматочок сухої груші і почала різати.

Пройшло багато часу і ми маємо можливість побачити самобутнє мистецтво Ніни Олександрівни, яке своїм корінням занурюється в суто народні традиції, джерелом яких є щира народна мудрість, наївно-поетичне світосприйняття.

Творчий доробок майстрині складається з декількох тем: «Наше минуле», «Материнство», «Лісова пісня», «Кохання», «Козацтво». Свої роботи вона виконувала в техніці рельєф і барельєф. Дуже цікаво розкрила тему «Наше минуле»: в десяти невеликих творах показала своє бачення розвитку слов’ян,  від любові між чоловіком і жінкою до виникнення козацтва.

Тема «Материнство» дуже зворушлива, наповнена ніжністю, добротою. Роботи лаконічні і притягують до себе великою материнською любов’ю, яку так переконливо змогла донести художниця.

До свого 75-річчя Ніна Олександрівна зробила декілька декоративних тарелій, сюжетом яких є козацтво, берегиня, українські народні свята. Привертає особливу увагу композиція «Хаос», де вона показала своє бачення цього явища.

В експозиції представлені також твори, виконані в техніці графіка, в яких вона показує наскільки цікавими можуть бути асоціації при уважному розгляді рослин, що нас оточують.

Всі твори Алдобаєвої цікаві своїм змістом, композиційними рішеннями, правдивою самобутністю, тому що майстриня ставилася до матеріалу, як до живої істоти.

Ніна Олександрівна була учасницею різноманітних виставок.
 З 1998 по 2002 рік приймала участь у виставках творчого об'єднання «Самоцвіти Запоріжжя» при Запорізькому обласному центрі народної творчості. 2005 року її роботи експонувались на обласній виставці «Традиційне народне мистецтво. Сучасний погляд» народного мистецтва Харківської області, організованої музеєм МНМС і ХООНСМНМУ. Вона учасник загальнодержавної виставкової акції «Барвиста Україна» (Київ, 2006 рік), Великого Слобожанського ярмарку (Харків, 2006 рік), Виставці-ярмарку «Барви України» в межах відкритого фестивалю козацької творчості «Козацькому роду нема переводу», Всеукраїнського фестивалю народного мистецтва «Хортиця» (2006 рік). Постійно співпрацювала с Харківським обласним центром народної творчості. Має почесні дипломи за участь в кожній виставці.

Твори майстрині зберігаються в багатьох приватних колекціях в Україні та за її межами, в Харківському художньому музеї.