Виставки - Спадковість поколінь
Початок: 26 квітня 2018, 16:00
Кiнець: 21 травня 2018, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Петриківський розпис Т.Гарькавої та її учнів

В експозиції представлено понад 120 робіт, виконаних у техніці петриківського розпису. Це декоративні художні панно, тарілі, банери, макітри, баклаги, скрині, столи, хустки, рушники та інші предмети утилітарного призначення.

Тетяна Гарькава – майстер петриківського розпису, заслужений майстер народної творчості України, завідувачка спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво» за спеціалізацією «Петриківський розпис» Дніпропетровського театрально-художнього коледжу, викладач-методист, викладач вищої категорії, доцент ДНУ ім. О. Гончара, член Дніпропетровської організації НСХ України, віце-президент ГО «Асоціація майстрів народного мистецтва України», лауреат мистецької премії імені Т. Пати в номінації «Краща виставка року». Нагороджена подякою Президента України за вагомий особистий внесок у розбудову Української держави та зміцнення її незалежності. Отримала відзнаку «Краща жінка Придніпров'я – 2012». 2015 року Нагороджена Відзнакою Дніпропетровської облдержадміністрації, почесною відзнакою голови обласної ради. 2016 року – Відзнакою Президента України, ювілейною медаллю «25 років Незалежності України», орденом «Патріот України».

Народилася 30 жовтня 1963 року в с. Петриківка Дніпропетровської області. З п’яти років навчалася петриківському розпису в заслуженого майстра народної творчості України Ф.С.Панка – учня засновниці петриківського розпису Т.Я.Пати. Тетяна Гарькава – представник третього покоління майстрів українського розпису, закінчила Петриківську дитячу художню школу, Дніпропетровське державне художнє училище імені Є.В.Вучетича, Дніпропетровський Національний університет імені О. Гончара.

У 1983 – 2000рр. – майстер петриківського розпису експериментального цеху Дніпропетровського художньо-виробничого комбінату Художнього фонду України (с. Петриківка), згодом – Центр народного мистецтва «Петриківка». З 2004 р. працює у Дніпропетровському театральному коледжі. За її ініціативою у 2012 р. засновано нову спеціальність «Декоративно-прикладне мистецтво» зі спеціалізацією «Петриківський розпис».

1983 – 2000 рр. – викладач Петриківської дитячої художньої школи, 2006 – 2010 – участь у загальнодержавних виставкових акціях «Барвиста Україна», 2009 – 2012 – участь у фестивалі-ярмарку «Петриківський дивоцвіт».

У творчий доробок Тетяни Анатоліївни входить понад 50 персональних виставок та 80 – спільно зі студентами.

Петриківський розпис – душа України. Він зберігає славне минуле країни. 5 грудня 2013 р. у м. Баку (Азербайджан) на VIII сесії комітету ЮНЕСКО це самобутнє народне мистецтво було включене до Списку нематеріальної культурної спадщини людства. Багато зусиль для цієї перемоги доклала майстриня разом зі своїми студентами. Було проведено виставки та майстер-класи з петриківського розпису в Білорусі, Бельгії (м. Брюссель, штаб-квартира НАТО), Кувейті, Греції, Китаї, Узбекистані, Туркменістані, Болгарії, Франції (м. Париж, штаб-квартира ЮНЕСКО).

Художниця створює свої шедеври на папері, кераміці, тканині, полотні, по дереву, металу, склу, робить настінний розпис, розпис меблів.

Занесена до видання «Науковці та освітяни України», «Велика Україна», в Книгу пошани «Твої імена Україно», «Почесні імена України – Еліта Держави» та нагороджена орденом «Патріот України».

Роботи Тетяни Анатоліївни зберігаються в багатьох музейних та приватних колекціях України та світу.