Виставки - Симфонія кольорів
Кiнець: 01 липня 2018, 17:40
Мiсце: Харківський художній музей

До 60-річчя Віктора Івановича Ковтуна

Віктор Ковтун – народний художник України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка. Великоформатні полотна, портрети, пейзажний живопис, натюрморти вияскравлюють різні грані творчого обдарування талановитого майстра, активного учасника культурно-мистецького життя Харкова, України та зарубіжжя. На виставці, приуроченій до його 60-річчя, представлено близько 130 робіт різного часу творчості художника: як уже відомі широкому загалу, поціновані спеціалістами роботи, що здобули статус хрестоматійних, так і нові, написані за останні роки, експоновані вперше. Їх позначено високою майстерністю, різноманітністю сюжетно-тематичних і образно-стилістичних прийомів.

Постійним залишається звернення до зображення рідних місць художника – Чернігівщини, її пейзажів, земляків художника, їх трудових буднів і свят. Ця традиційна у вітчизняному мистецтві повага до простої людини, інтерес до її внутрішнього світу, предметного і домашнього оточення не виключає такого ж шанобливого ставлення до вишуканих інтер’єрів, банкетних залів аристократичних салонів, зосередженої тиші творчих майстерень. Продовжено створення галереї портретів художників-побратимів, які живуть і працюють нині, а також тих, що відійшли у засвіти, залишивши вдячну пам’ять за свій педагогічний і мистецький доробок.

Великоформатні композиційні полотна передають не тільки портретні риси зображених, а й прикмети того чи іншого періоду історії країни, прикмети епохи, яку вони втілювали на своїх полотнах.

Такими ж вагомими є напрацювання Віктора в жанрі натюрморта, де використано різні композиційні та колористичні вирішення теми. Цей же підхід притаманний і міським пейзажам – як українським, так і зарубіжним. Художник заново відкриває для глядача красу і зачарування відомих і невідомих куточків рідного Харкова і далеких міст зарубіжжя, запрошуючи до подорожі.

У вже визначеному і, здавалось би, відпрацьованому жанровому і сюжетно-тематичному контексті творчості Віктора Ковтуна є справжні несподіванки, цікаві відкриття. Такими стали кілька робіт на зовсім нову, ще не висвітлену в його творчості тему – садибної культури «срібного століття».

Як завжди, у творчості художника немає однакових прийомів образно-стилістичного вирішення. Живописна фактура полотен – пульсуюча і вібруюча колірна субстанція, або, навпаки, легка і повітряна, «прокреслена» стрімкими лінеарними силуетними розчерками.

У цій різноманітності відкривається характер самого художника – різнобічно обдарованого, закоханого в життя в усіх його проявах, які він відтворює на своїх полотнах, здатного віднаходити щось нове, здивувати глядача. За кожною роботою криється той чи інший імпульс, емоції, мимовільне враження чи продумане раціональне вирішення. І цю симфонію кольорів призначено і для всіх, хто її споглядає, і для кожного зокрема.

Виставка працювала з 2.06.18 по 1.07.18