Виставки - «Шаную тебе, Україно!»
 «Шаную тебе, Україно!»
Початок: 30 травня 2016, 10:00
Кiнець: 13 липня 2016, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Виставка живопису Миколи Деркача

30 травня 2016 року о 16 годині у виставкових залах Харківського художнього музею відкривається виставка живопису заслуженого діяча мистецтв України Миколи Івановича Деркача «Шаную тебе, Україно!». В експозиції представлено майже 80 творів, виконаних автором протягом 1990-2000-х років.

Народився живописець 20 травня 1961 року у с. Юровщина Полонського району Хмельницької області. Закінчив Харківську державну академію дизайну і мистецтв (2001), де навчався у Є. Жердзицького, Б. Колесника, В. Чауса, А. Константинопольского. З 2005 року член Харківської організації Національної спілки художників України. Працює у Харківській державній академії дизайну і мистецтв викладачем кафедри живопису. Учасник всеукраїнських, регіональних та обласних художніх виставок з 1997 року. Персональні: м. Чугуїв (2006), Харків (2006 – 2009). Роботи зберігаються у Чугуївському художньо-меморіальному музеї ім. І.Ю. Рєпіна, Міністерстві культури України та приватних збірках України, Росії, США, Ізраїлю, Польщі та ін.

Великоформатні натюрморти та краєвиди майстра народжуються бурхливо, стрімко, пристрасно, за один сеанс - у саду, на дачі, де він працює, пише, творить, йдучи за природним календарем, малюючи «сезонні» квіти і пейзажі. За словами мистецтвознавця Ольги Денисенко, сюжетом живопису Миколи Деркача є колір, його багатство і різноманітність: «Величні квіткові «саморостучі» композиції заполоняють увесь простір полотна – фону як такого не існує, він є продовженням вібруючої і пульсуючої колірної субстанції».

Експресіоністичне трактування натюрмортів «Декоративний букет» (2014), «Півонії» (2009), «Лілії та флокси» (2010), «Польові квіти» (2015) виявляє внутрішнє емоційне піднесення автора, відверте захоплення природою, його насолоду від споглядання навколишнього світу.

Тема, яку не оминув художник, - оспівування краси та вишуканості жіночої вроди. «Очікування» (2016), «Червоні маки» (2016), «Запрошення на каву» (2015) - це спроба майстра розгадати природу жінки, передати глибину, поетичність та мінливість її натури.

Експозиція виставки представляє глядачам мистецтво визнаного митця. Завдяки його темпераменту, творчому натхненню та художній майстерності Микола Деркач має таку пізнавану індивідуальну манеру. Його твори – це пошук вічних джерел краси й гармонії світу.

"Ромашки". Полотно, олія, 2011

"Квітнуть незабудки". Полотно, олія, 2015