Виставки - Сергій Литовко. Живопис, графіка
Початок: 21 липня 2016, 16:00
Кiнець: 16 січня 2017, 17:30
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

У Виставковій залі Харківського художнього музею представлено виставку творів Сергія Литовко (нар. 1956), доцента кафедри образотворчого та декоративного мистецтва Харківського державного технічного університету будівництва і архітектури.

Повний цикл художньої освіти Сергій здобув у Харкові. Спочатку в Харківському художньому училищі, а в 1982-1987 роки – Харківському художньо - промисловому інституті (тепер Харківська державна академія дизайну і мистецтв), де навчався на відділенні «Промислове мистецтво» у І.Криворучко та В.Ігуменцева. Наразі вже чверть століття Сергій Литовко активно працює в культурно-мистецькому просторі Харкова як викладач і непересічна творча особистість.

Виставкова експозиція презентує живопис і графіку останніх років. Художник залишається вірним своїй улюблений техніці монотипії, в який виконано більшість представлених в експозиції творів. В оригінальній стилістиці відчутно ґрунтовне знання природної форми, способів її опрацювання за допомогою ліній та живописних плям і професійне володіння усіма основоположними прийомами образотворчості. Сюжетне коло та змістовна багатоплановість робіт Сергія Литовко безумовно виявляють естетичні уподобання та морально-етичні позиції  автора. «Розмитість» жанрових рамок композицій ваблять вільним летом фантазії.  Художника мало цікавить візуальна пізнаванність об’єктів, найважливішим для нього вбачається пластичне їх виплавляння у смисловий контекст твору.  Винахідливість тематичних інтерпретацій, творчий експеримент, ефектні технічні прийоми, що узагальнено терміном «авторська техніка», надають  роботам інколи несподіваного прочитання і завжди яскравого емоційного забарвлення.

В експозиції представлено кілька форматних естампів. Це ескізи Сергія, які було переведено в техніку офорту та виконано в матеріалі Валентином Литовко, сином, а наразі і співавтором художника.

Презентація виставки відбудеться 21 грудня о 16:00 за адресою: вул. Жон Мироносиць, 9

Викрадення Європи, 2016

Виставка працює з 21.12.16 до 16.01.17